30. června 2016

První australský "regionální klenot" vinařského obra TWE je na trhu. Jmenuje se The Stag

Australský klenot jde na trh

Letos v únoru vedení australského vinařského gigantu a druhého největšího pěstitele révy vinné na světě Treasury Wine Estates (TWE) představilo novou strategii. Spolu se svými slavnými globálními značkami začne podporovat své skvělé regionální značky. "Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl tehdy Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína.
Včera TWE představilo novou řadu vín vinařství St Huberts Vinayard z Yarra Valley ve Victorii, které do této řady "regionálních klenotů" patří. Řada vín s názvem Hubert the Stag zahrnuje Chardonnay a Shiraz, obě produkovaná v klasicekém stylu chladného klimatu, jejichž hrozny pocházejí z Victorie a jejich ceny se pohubují kolem 22 AUD.

The Stag zahajuje

Angus McPherson, ředitel TWE pro Austrálii a Nový Zéland, řekl, že uvedení The Stag je jednou z nejvýznamnějších inovací z portfolia "regionálních klenotů" tento rok, která se má zaměřit na růstové příležitosti pro tato australská ikonická vína.
"Když jsme v únoru oznámili strategii "regionálních klenotů, zavázali jsme se k oživení řady našich oceňovaných regionálních vín, která mají silné kořeny a vinařský rodokmen, ale dosud neodhalila svůj potenciál," řekl McPherson. "Start řady The Stag je přímým důsledkem této strategie a uvedení tohoto portfolia na trh už realizoval náš specializovaný tým."

Značka cílí na zkušené muže

Využití reputace St Huberts má za cíl udržet pozornost starších spotřebitelů, ale podle TWE je nová řada zaměřená na mladší generaci městských mužů, kteří už mají o víně přiměřené znalosti.
"Toto víno se vyrábí v pravém stylu St Huberts, ale zaměří se na 28. až 40. letého muže, který chce rozumět tomu jak se víno pije a hledá moderní, ale autentickou volbu," řekl McPherson.