Přeskočit na hlavní obsah

První australský "regionální klenot" vinařského obra TWE je na trhu. Jmenuje se The Stag

Australský klenot jde na trh

Letos v únoru vedení australského vinařského gigantu a druhého největšího pěstitele révy vinné na světě Treasury Wine Estates (TWE) představilo novou strategii. Spolu se svými slavnými globálními značkami začne podporovat své skvělé regionální značky. "Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl tehdy Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína.
Včera TWE představilo novou řadu vín vinařství St Huberts Vinayard z Yarra Valley ve Victorii, které do této řady "regionálních klenotů" patří. Řada vín s názvem Hubert the Stag zahrnuje Chardonnay a Shiraz, obě produkovaná v klasicekém stylu chladného klimatu, jejichž hrozny pocházejí z Victorie a jejich ceny se pohubují kolem 22 AUD.

The Stag zahajuje

Angus McPherson, ředitel TWE pro Austrálii a Nový Zéland, řekl, že uvedení The Stag je jednou z nejvýznamnějších inovací z portfolia "regionálních klenotů" tento rok, která se má zaměřit na růstové příležitosti pro tato australská ikonická vína.
"Když jsme v únoru oznámili strategii "regionálních klenotů, zavázali jsme se k oživení řady našich oceňovaných regionálních vín, která mají silné kořeny a vinařský rodokmen, ale dosud neodhalila svůj potenciál," řekl McPherson. "Start řady The Stag je přímým důsledkem této strategie a uvedení tohoto portfolia na trh už realizoval náš specializovaný tým."

Značka cílí na zkušené muže

Využití reputace St Huberts má za cíl udržet pozornost starších spotřebitelů, ale podle TWE je nová řada zaměřená na mladší generaci městských mužů, kteří už mají o víně přiměřené znalosti.
"Toto víno se vyrábí v pravém stylu St Huberts, ale zaměří se na 28. až 40. letého muže, který chce rozumět tomu jak se víno pije a hledá moderní, ale autentickou volbu," řekl McPherson.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.