Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z května 22, 2016

Oenovideo: festival Vína & Filmu ve městě Muškátu

Víno a Film v Languedoc-Roussillon Po právě skončeném festivalu v Cannes zahájil tento čtvrtek mezinárodní festival Oenovideo pod patronací OIV a UNESCO, nejstarší mezinárodní festival filmu a fotografie na téma život a víno a potrvá až do neděle 29. května. Během dvacetileté tradice festivalu bylo v soutěži promítnuto více než 1200 filmů včetně 200 oceněných filmů. A od roku 2006 se soutěže zúčastnilo více než 9000 fotografií. Letos organizátoři festivalu oficiálně uvedou 28 filmů ze 103 prezentovaných v posledních měsících a 110 fotografií, který jsou věnované "Terroirs d'images", kde soutěží nejlepší amatéři i profesionálové budou s tématem réva a víno. Soutěžní filmy a víno Soutěže se účastní například italský snímek Vinodentro , celovečerní film režiséra Ferdinando Vicentini Orgnani, příběh na pomezí žánru noir a komedie s protagonistou, kterému víno doslova změní jeho život od práce po rodinné vztahy. Snímek se odehrává v Trentinu s výbornou kamerou Da

Estonsko zvýšilo daň z alkoholu a její výnos klesl

Remedia vznikla z kolchozu v Kuusalu Zvýšení spotřební daně z alkoholu bylo ukvapené rozhodnutí, protože v důsledku se snížil výnos z ní o 7 milionů EUR, uvedl Vladimir Feldman, zástupce Alliance of Baltic Beverage Industry Estonia a představitel nejstaršího estonského producenta lihovin a obchodníka s alkoholem Remedia Distillers . Podle něj tím vláda způsobila, že lidé nenakupují alkohol za nové ceny a raději jezdí do Lotyšska nebo nakupují na černém trhu. "Spotřební daň se zvýšila o 15%, ale ministerstvo financí získalo o 7 milionů EUR méně. Myslím, že stát překročil psychickou bariéru, za níž už lidé už nejsou ochotni nakupovat alkohol doma a jezdí pro něj do dalších zemí." Nyní i finští turisté raději Estonskem projedou a pro alkohol jedou až do Lotyšska. Už teď jsou na lotyšsko-estonské hranici otevřené obchody určené speciálně pro prodej alkoholu obyvatelům Estonska i finským turistům. Je patrné, že k přesunu obchodu alkoholu za hranice není nutný trest smrti ,

Korutanští vinaři letos spláčou

Korutanské zásoby se výrazně ztenčí Horst Wild Korutany, nejjižněji položená část Rakouska, postihly letos silné mrazy a sníh, které zničily kolem 80 % rašící révy vinné pro sklizeň vín ročníku 2016. Ačkoli vinné sklepy jsou stále plné a zaplní případné mezery v zásobování, letošní neúroda se projeví v červených i v bílých vínech zejména v následujících letech od roku 2017 do roku 2019. Zatím se výroba v Korutanech ročně zvyšovala, ale ročník 2016 bude bohužel naprostým selháním. Alfred Riedl, majitel největšího korutanského vinařství Burg Taggenbrunn , odhaduje škody až na 750.000 EUR. “Proti krupobytí se dá pojistit, ale ne proti mrazu," dodává Riedl a pokračuje: "Poté, co teplota klesla a vydržela čtyři dny na minus pěti stupních a vinohrady zapadaly 40 centimetry sněhu, bylo jasné, že sklizeň utrpí velkou ztrátu."

Gruzínské vinařství se prezentovalo v Paříži

Gruzínské víno a jeho historie v Paříži V sídle Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) v Paříži se 4. května konala prezentace gruzínských vín, které se účastnilo patnáct gruzínských vinařství včetně Chelti, Schuchmann Wines, Chateau Mukhrani, Kakhetian Traditional Winemaking, Shumi, Kakhetian Wine Cellar, Megvineoba Khareba, Kakhuri, Lukjas, Shalvino, TbilVino, Teliani Valley, Wineman, Maranuli a Vinagora. Akci zorganizovala Národní vinařská agentura a gruzínské velvyslanectví ve Francii. Kromě ochutnávání vín se gruzínské vinařství představilo také výstavou o historii gruzínské vinné révy ve fotografiích francouzských etnografů Josepha de Bai a Hugo Crafta z let 1897-1903.

V Řecku zadrželi Rusa odsouzeného za pašování padělaného alkoholu

V červnu 2014 ruští policisté zadrželi podezřelé z obchodování s nelegálním alkoholem a policie současně zabavila padělané zboží v hodnotě více než 46 milionů rublů (613 tis. EUR). Jeden z organizátorů nelegálního obchodu uprchl a později na něj byl uvalen mezinárodní zatykač. V Rusku byl v nepřítomnosti odsouzen. "Na žádost ruského ministerstva vnitra řecké orgány zatkly v Soluni padesáti devíti letého obyvatele Volgogradu. Muž byl na mezinárodním seznamu hledaných osob na základě spáchání trestného činu "prodej potravinářských výrobků bez označení, spáchané organizovanou skupinou ve zvlášť velkém měřítku." Generální prokuratura připravuje podklady pro vydání obviněného do Ruska.

Top 10 tipů pro marketing vína na Facebooku

Výzkum chování vinařských značek na Facebooku Facebook je široce využívaný i v odvětví vína a tříletý výzkumný projekt financovaný Wine Australia ukázal, jak je významné přemýšlet o tom co na Facebooku psát, kdy psát a jak často psát. Rebecca Dolan z University of Adelaide a z University of Auckland Business School, která výzkum vedla, zveřejnila tipy pro správnou propagaci značek. 1. Definujte si, proč jste na Facebooku Je nezbytné stanovit si správné cíle. Cílem může být: vytvořit povědomí o značce, vybudovat komunitu, ukázat odbornost, vzdělávat následovníky, generovat návštěvnost vašich webových stránek, budovat nová partnerství nebo poskytovat služby zákazníkům. 2. Zeptejte se na správnou otázku Jedním z nejlepších způsobů jak zlepšit zapojení fanoušků a dosáhnout vyšší zásah příspěvku je požádat je o odpovědi na zajímavé a zábavné otázky. Nebojte se je zapojit do hlasování o nové etiketě vína, zeptejte se jich na jejich oblíbenou odrůdu nebo oblíbené jídlo k nějak

40 let výročí Judgment of Paris, David porazil Goliáše

Bottle Shock Před čtyřiceti lety - 24. května 1976 - se v Paříži uskutečnila slavná slepá degustace, která zamíchala kartami a odstartovala globalizaci vinařského průmyslu. Je to klasický příběh Davida a Goliáše, kdy kalifornská vinařství Chateau Montelena a Stag’s Leap překonala své francouzské protějšky a zapsala tak vinařství z Napa Valley na mapu světa. Je o tom napsaná kniha i natočený film . Tuto degustaci zorganizal britský obchodník s vínem Steven Spurrier, který za peníze z rodinného dědictví koupil v Paříži v Cité Berryer prodejnu vín. Už od roku 1973 se Spurrier a jeho asistentka Patricia Gallagher zajímali o kalifornská vína, protože je k tomu ponoukali stálí zákazníci Robert Finigan, vydavatel Insider's Guide to Wine, a vinařský kritik Frank Prial z NY Times. Organizace degustace bez peněz Gallagher zavzpomínala: "Mým úkolem bylo se Stevenem připravit degustaci. V té době jsme se zcela přirozeně zaměřovali jen na francouzská vína pro naše kurzy l'A

Vinice na střeše v New Yorku

Vinice z výhledem na Brooklyn Bridge Mladá společnost Rooftop Reds vysázela 42 keře révy vinné na střeše budovy v průmyslové části jižního Brooklynu a plánují z nich vyprodukovat 300 lahví vína za rok. Na vinici jsou vysázeny Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Malbec a Petit Verdot a první sklizeň je plánována už na letošní podzim. "Chtěli jsme obnovit městský prostor způsobem šetrným k životnímu prostředí," řekl AFP Devin Shomaker, jeden ze spoluzakladatelů. Spolu se svým bratrem Thomasem a přítelem a vinařem Chrisem Papalia, se stali městskými vinaři poté, když vystudovali obchod a vinohradnictví. První pokusy V roce 2013 vysadili pilotní vinici na střeše bytu Thomase Shomakera, aby posoudili kvalitu ovzduší v Brooklynu, a následně projekt financovali prostřednictvím crowdfundingové kampaně a s podporou investora a obchodního partnera, vinaře z Finger Lakes ze severní části státu New York.

Fond TMT Investments vstupuje do startupu Vinebox

Fond TMT Investments vstupuje do americké služby na dodávky malých vzorků vín Vinebox . Startup Vinebox byl založený v roce 2015. Tato služba umožňuje objednat vína formou měsíčního předplatného, kde všichni účastníci obdrží každý měsíc v designovém obalu tři vzorky vín o objemu 100 ml. Služba je zaměřená na americký trh. Investice v nezveřejněné výši bude vynaložená na rozvoj projektu. Zakladatelé Matt Dukes a Rachel Vodofski dříve pracovali jako firemní právníci. Podle TMT Investments jsou Spojené státy největším vinným trhem s více než 100 miliony spotřebiteli, kteří v roce 2015 utratili celkem 53 miliard USD za nákup vína.

Vína od kapely Train nesou jména jejich hitů

Hity v lahvích kalifornských vín Skupina Train založila v roce 2011 společnost Save Me, San Francisco Wine Company , nazvanou po její světově úspěšné desce z roku 2009 a prodává vína pojmenovaná po svých hitech.  Drops of Jupiter je kalifornské červené s převahou Petite Sirah, Calling All Angels Chardonnay, Soul Sister Pinot Noir, California 37 Cabernet Sauvignon, Hella Fine Merlot, Marry Me Rosé, jehož základem je Grenache, a BulletProof Picasso Sauvignon Blanc. Vína pocházejí z Livermore Valley.  Za produkcí vín stojí vinař Jimmy Stafford a jejich prodej organizuje ACME Wine Mover, součást amerického vinařského gigantu The Wine Group , podle objemu produkce třetího největšího světového producenta vína . Všechna vína jsou k objednání online za 12 USD. Část výtěžku získává nadace Family House v San Francisku, která podporuje rodiny s dětmi, které onemocněly rakovinou a dalšími život ohrožujícími onemocněními.