Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z dubna 5, 2020

Špičková laboratorní technika v německém vinařství

Weingut Kuhnle ze Strümpfelbachu vlastní jako jediná ze tří společností v regionu FTIR spektrometr, Fourier-Transform-Infrarotspektrometr, infračervený spektrometr pro kompletní analýzu vín, který téměř okamžitě stanoví důležité základní analytické hodnoty vína, hroznů i moštu. 
Jeden z nejmodernějších analyzátorů v regionu s pěticifernou cenou v eurech má vinařská laboratoř Horsta Klinglera ve Waiblingen-Neustadtu a většina vinařů v regionu je spokojená, že jejich vína analyzoval odborník. Také Fellbacher Weingärtner v oblasti Kappelbergstrasse si dovolují podobně špičkové vybavení. Podle Wengertera ze Strümpfelbachu lze takové zařízení nalézt obvykle pouze ve specializovaných laboratořích státních výzkumných ústavů a v některých velmi velkých družstvech nebo vinařstvích.
"Na základě našich analýz teď můžeme uspokojit všechny žádosti o prověření kvality vín a odeslat je do Weinsbergu," říká Werner Kuhnle. Mezitím syn Daniel umisťuje malý pohárek s Trollingerem pod sací trub…

Pod taktovkou ruských miliardářů vzniká nová vinařská skupina

Ruští miliardáři a blízcí spolupracovníci prezidenta Vladimíra Putina Gennadij Timčenko a Jurij Kovalčuk rozšiřují akvizicí vinařství Inkerman, jednoho z největších krymských producentů vína, svoje působení ve vinařském průmyslu.
Inkerman bude už třetím velkým vinařstvím, které obchodníci získali, a zařadí se tak k významnému krymskému producentovi šumivých vín Novyj Svit, založeném v roce 1878 princem Lvem Golicinem, a k ruskému vinařství Divnomorskoe v Gelendžiku u Černého moře, které jim kupodivu prodal Boris Titov, vlastník známého producenta šumivých vín Abrau Dyurso, které od roku 1891 vedl stejný Lev Golicin. Tato vinařství jsou nyní součástí Timčenkem a Kovalchukem vytvořené společnosti Moey Wino.
Inkerman s loňskou produkcí 11,5 milionu lahví zůstal po anexi Krymu v roce 2014 jedním z mála krymských vinařství, které zůstalo pod kontrolou zahraničních investorů. Jeho majiteli byli finský Hartwell Capital, čínská skupina Pan Chung a ukrajinský podnikatel Valerij Šamotij. Prode…

Chilští vinaři naléhají na vládu, aby jejich průmysl mohl fungovat

Chilští vinaři stupňují tlak na vládu, aby prohlásila vinařství za základní službu, protože sklizeň nového ročníku je v plném proudu. "Opíráme se o prohlášení ministerstva zemědělství o nutnosti vše sklidit," řekl Julio Alonso, výkonný ředitel společnosti Wines of Chile USA. Na odpověď ještě čekají, ale díky velmi teplému létu už sklidili téměř tři čtvrtiny úrody.
S 200 tisíci pracovníky v průběhu sklizně je chilské zemědělství hlavním motorem zaměstnanosti. Pokud sklizeň nepůjde dokončit, bude to mít pro mnohé pracovníky ve vinařském průmyslu závažné následky. "Je to velmi zásadní doba pro lidi, kteří z těchto příjmů žijí po zbytek roku," řekl Alonso, který uvedl, že největší podíl pracovníků tvoří Venezuelané. Domácí produkce je navíc silně závislá na exportu.
V Číně, největším zámořském trhu, čelí chilští vinaři těžkým časům. V důsledku začínající pandemie přestal tento trh téměř ze dne na den kupovat víno. Nyní země stejně jako mnohé jiné zavřela hranice, což …

Rakouská "Chuť původu" podpoří domácí spotřebu a online objednávky

V Rakousku platí přísná obchodní omezení až do Velikonočního pondělí. V důsledku toho se prodej vína více přesunul na internet a například obchodní řetězec Wein & Co zaznamenal trojnásobný nárůst online prodeje ve srovnání s předchozím rokem, uvádí Österreich Wein Marketing (ÖWM).
Kvůli alespoň částečné kompenzaci kolapsu prodejů v gastronomii chce ÖWM propagovat domácí konzumaci vína pomocí kampaně "Chuť původu." Na zvlášť vytvořeném webu www.oesterreichwein.at/schmecke-die-herkunft jsou informace o vinařích s přímým prodejem, online obchodech a rakouských vinařských oblastech. Kampaň je podpořená reklamou na Facebooku a Instagramu, kde také vinaři osobně představují své regiony a příznivce zvou k objednání vín.
"Loajalita rakouských znalců vína k domácím vinařům je bezkonkurenční a nyní zjevně nezmizí," říká Chris Yorke, generální ředitel ÖWM. "Prostřednictvím naší kampaně je chceme solidárně podpořit: Nakupujte dobrá rakouská vína přímo od vinaře, v ma…

Vinaři v Burgenlandu mají strach o svou existenci

Burgenlandský hotel Sonnentherme v Lutzmannsburgu, obci s 850 obyvateli, během únorových prázdnin v navštívilo téměř 3 000 hostů a obsazenost některých hotelů byla až 95 procent. "Teď je to zde jako ve sci-fi románu, na ulicích jenom hvízdá vítr," konstatuje Christian Rohrer, starosta a vinař. 
Od poloviny března, kdy se kvůli korona krizi uzavřely termální lázně a hotely, se zastavil nejen cestovní ruch a gastronomie. "Prodej vína se zcela zhroutil, ale naše závazky stále musíme platit. Takhle dlouho vydržet nemůžeme," obává se Rohrer. Vinaři už psali federálním i zemským politikům a zástupcům zemědělské komory.
Andreas Liegenfeld, předseda vinařského sdružení Burgenlandu říká: "V Rakousku máme velké obavy." Přestože podle společnosti Österreich Wein Marketing on-line podnikání "rychle roste," Liegenfeld odhaduje, že pokles prodejů vína v gastronomii nahradí internetové obchody pouhou desetinou. Společnosti, které zásobovaly primárně obchody s…