Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z ledna 24, 2016

Bělorusové dodají svůj cider do Ruska

Bělorusové si se svou produkcí ciderů nevědí rady, jejich domácí spotřeba klesá , přestože na celém světě roste . Proto společnost Svam Group zahájila oficiální distribuci běloruského cideru Pomme Royal v Rusku. Pro výrobu polosuchého cideru se využívá místních odrůd jablek a jeho obsah alkoholu je 4,7% obj. Běloruský cider Pomme Royal je dodávaný v lahvích 0,5 a 0,7 litru, zabalených do řemeslného papírového sáčku, ale pro kavárny a restaurace i ve třicetilitrových keg sudech. Půllitrová láhev se bude v Rusku prodávat za 140 RUB (1,7 EUR).

Jako na zavolanou: vývoz novozélandských vín trhá rekordy

Rekordní rok  Export vín Nového Zélandu dosáhl v roce 2015 rekordní výše 1,54 miliardy NZD, o 14% víc ve srovnání s předchozím rokem, tedy ještě o procento víc, než oznámila Rabobank . Hlavním tahounem tohoto růstu jsou Spojené státy, do nichž vývoz vzrostl o 26%, a na druhém místě s 18% růstu je Kanada. Posílením dolaru vzrostly příznivé podmínky pro vývozce, uznává Philip Gregan, ředitel New Zealand Winegrowers, ale dodává: "Základem je růst dobré pověsti novozélandských vín mezi spotřebiteli a obchodníky." "Nová rekordní úroveň vývozu vína je vynikajícím úspěchem exportérů z Nového Zélandu a ukazuje silnou globální poptávku po našich vínech." Svátek Sauvignon Blanc v Marlborough už od pondělí  Tyto skvělé zprávy přicházejí jen pár dní před zahájením  The International Sauvignon Blanc Celebration , který od pondělí svede dohromady v Marlborough více než 300 výrobců vín, spisovatelů a odborníků z 18 zemí světa. Nový Zéland exportuje víno do více než

Přednášky z Unified Wine & Grape Symposium online

Unified Wine & Grape Symposium Včera skončilo třídenní Unified Wine & Grape Symposium, které v americkém Sacramento Convention Center pořádaly California Association of Winegrape Growers a American Society for Enology and Viticulture . Všechny prezentace a přednášky jsou ke stažení nebo k dispozici  online .

Rakousko je nejlepší vinařskou turistickou destinací v Evropě

Travvy Awards vyhlášené Zatímco Hollywood rozdával Zlaté glóby, americký průmysl cestovního ruchu očekával vyhlášení cen Travvy Awards , které organizuje travAlliancemedia.  Slavnostní galavečer spojený s vyhlášením výsledků se konal 6. ledna v legendárním Gotham Hall v New York City. V kategorii Best Wine Destination Evropy získalo zlatou medaili Rakousko a stříbrnou Toskánsko. Nejlepší vinařskou destinací Jižní Ameriky se stalo Chile a Nejlepší vinařskou destinací Severní Ameriky New York. Rakousko současně i Best Luxury Destination Travvy Awards 2016 - Michael Gigl Cenu pro Rakousko od organizátoru převzal Michael Gigl z Austrian Tourism Office. Tým této organizace stojí i za získáním titulu Best Luxury Destination v Evropě, který také získalo Rakousko, a Gigl osobně získal cenu Most Innovative Tourism Executive. Porota složená ze zástupců 39.000 cestovních kanceláří hodnotí organizátory zájezdů, turistické cíle, produkty cestovního ruchu i dopravní společnosti. Č

Vivino hledá správného člověka pro německou expanzi

Německá expanze Před dvěma týdny oznámila aplikace Vivino zisk investice 17 milionů GBP  pro svou expanzi. Podle svého prohlášení se hodlají zaměřit na největší vinařské světové trhy. Proto není překvapením, že právě začali hledat Business Developera pro německý trh s rozsáhlými znalostmi německého vinařského průmyslu, zejména pokud jde o e-commerce. Hlavně vyjednat akční cenové nabídky Úkolem tohoto developera má být kromě běžné činnosti zejména vyjednávání akčních týdenních nabídek pro německé uživatele Vivina prostřednictvím partnerství s obchodníky s vínem a jeho producenty.  Kromě jiného také sdělili, že vinařská aplikace má nyní v Německu více než 250.000 uživatelů (2% ze všech uživatelů) a nadále rychle roste. Expanze má pokračovat po úspěchu v Lucembursku, Nizozemsku a domácím Dánsku. Velké plány má aplikace také ve Spojených státech a Velké Británii. Vivino má své sídlo v dánské Kodani a pobočky v San Francisku, na Ukrajině a v Indii.

Řečtí vinaři protestovali proti zdražení vína

Protesty proti nové dani z vína Na začátku tohoto týdne zůstaly stovky řeckých vinařství zavřené a u vchodů visely černé prapory. Tento symbolický protest se pořádal za zrušení nové spotřební daně z vína . Poprvé v novodobé historii Řecka byla vinařství zavřená v době míru.  "Poprvé za posledních několik desetiletí jsou vinaři, jedni z hlavních řeckých producentů s jedinečnou historií a přínosem pro hospodářství, nuceni dramaticky protestovat kvůli iracionálnímu a nespravedlivému rozhodnutí státu," uvádí ve svém prohlášení svaz řeckých vinařů. Delegace zástupců vinařů navštívila parlament, kde předala své prohlášení k protestům všem politickým stranám. Důsledky nevelké daně "Průmysl i přes nepříznivou situaci bojuje o konkurenceschopnost a zlepšení pověsti řeckého vína na zahraničních trzích. Zavedení spotřební daně změní situaci, která ohrozí přežití mnoha vinařství," stojí v jejich prohlášení. V prosinci vláda představila novou spotřební daň na víno

Alle die Ergebnisse der OIV Wettbewerben. Überraschen sie oder nicht?

Wie haben die Winzer in OIV Wettbewerben des letzten Jahres durchgekommen? Wer hat die meisten der Medaillen aus der ganzen Welt gewonnen? Und wer hatte das Erfolg nur im eigenen Land? Die exklusive Analyse der einunddreizigen internationalen Wettbewerben, die unter der Schirmherrschaft der Internationale Organisation für Rebe und Wein veranstaltet wurden, wird in der nächsten Woche auf diesem Web veröffentlicht.

Results of all OIV competitions. Will us surprise or not?

How were wineries succeeded in the OIV competitions last year? Who won the most of the medals from around the world and who was succeeded at home only? Exclusive analysis of thirty one world competitions helded under the patronage of the International Organisation of Vine and Wine will be presented on these pages next week.

Výsledky všech soutěží OIV. Překvapí nebo ne?

Jak v loňském roce uspěli vinaři na OIV soutěžích ? Kdo získal nejvíce medailí z celého světa a kdo uspěl jen doma? Exkluzivní analýza všech jednatřiceti světových soutěží pořádaných pod patronací Mezinárodní organizace pro révu a víno na těchto stránkách již příští týden.

Kanye West bude opravdu vinařit

Vinice projdou obnovou US Weekly potvrzuje dřívější spekulace , že Kanye West spolu se svou manželkou Kim Kardashian chtějí pěstovat víno. V roce 2014 koupili za 20 milionů USD svou kalifornskou rezidenci v Hidden Hills u San Fernando Valley, kterou v současnosti renovují. West již konzultoval s některými pěstiteli možnosti, jak dva vinohrady, které k rezidenci patří, znovu proměnit v prosperující vinice. West již svou lásku k vínu prezentoval i ve své tvorbě, v jedné ze svých skladeb prezentoval Moscato a v písni Run This Town spolu s Jay-Z a Rihannou rapoval "beasting off the Riesling." Bohužel pro jeho fanoušky, neplánuje rapper své "Yeezus wine" prodávat, ale víno má být jen pro rodinu a přátele.

Výroční design australského producenta šumivých vín

Dvacet let produkce světového šumivého vína Australský producent exkluzivních šumivých vín  House of Arras slaví 20. výročí od svého založení a k této události vydává limitovanou edici šumivého vína ročníku 1998.  Design obalu pro něj připravilo londýnské studio  Stranger & Stranger .   Limitovaná edice čítá pouhých 300 lahví. Jedna láhev výročního šumivého vína stojí 350 AUD a deset z nich bylo možné vyhrát na facebookových stránkách vinařství.

Označení Portské se kalifornští vinaři dobrovolně vzdají

Portské jen z Porta Tři kalifornská vinařství - Boyd Family Vineyards , Freemark Abbey a Jessup Cellars - oznámila, že se dobrovolně vzdají užívání označení Portské na etiketách svých fortifikovaných vín. Na užívání označení Porto - nejstarší vinohradnické apelace na světě - mají právo od podpisu obchodní dohody mezi Spojenými státy a Evropskou komisí z roku 2006. Všechna tři vinařství dobrovolně souhlasila, aby podpořila úsilí kalifornského sdružení Napa Valley Vintners (NVV), kterého jsou členy, o uznání mezinárodní ochrany pro označení původu Napa Valley . Důvodem je ochrana Napa Valley Emma Swain, předsedkyně NVV a generální ředitelka vinařství St. Supéry Estate Vineyards & Winery , řekla: "Ochrana označení Napa je hlavní prioritou NVV. Pokud žádáme ostatní regiony, aby respektovaly naše jméno, musíme se chtít domluvit. Oceňujeme proto uvedená členská vinařství za tuto správnou věc a vyzýváme ostatní vinaře, aby se k tomu rovněž připojily." Tuto zprávu

Na Valentýna můžete vsadit na Moët & Chandon

Na obzoru je Valentýn Champagne Moët & Chandon připravil na svatého Valentýna tři dárkové balíčky, všechny jsou variací na z Rosé Imperial, který byl jako neročníkový uveden poprvé v roce 1997. V názvu si pohrávají se slovem "osé", což francouzsky znamená "smělý." Rosé Impérial Daring Gift Box k loňské variaci přidává odvážný růžový vzhled spolu se zlatě vyraženými výzvami "Live More" and "Love More". Rosé Impérial Diamond Suit Gift Box obléká láhev do světle růžové barvy. A Rosé Impérial Daring Suit Gift Box představuje Champagne v růžovém obleku s integrovaným držadlem.   Jedno balení obsahuje 0,75 l láhev Moët Rose Imperial NV, což je kupáž 40 až 50% Pinot Noir, 30-40% Pinot Meunier a 10 až 20% Chardonnay.  V tuzemsku je lze koupit za cenu od 1.100 do  1.300 Kč .

Export novozélandských vín vzrostl o 13%

Čtvrtletní zprávy z Rabobank Poslední čtvrtletní zpráva Rabobank  zaznamenala za deset měsíců loňského roku, do října 2015, tyto posuny: vývoz vína producentů z Nového Zélandu vzrostl o 8,5% podle objemu a 13,1% podle hodnoty; průměrné vývozní ceny se mírně zvýšily na všech hlavních trzích, a to navzdory růstu exportu sudového vína (až o 13% meziročně), který překročil růst vývozu lahvového vína (až o 6,6%) volba nového prezidenta Argentiny Mauricio Macri a jeho rázná dramatická opatření mají významné důsledky pro globální vinařský průmysl; díky devalvaci měny a odstranění vývozních daní je argentinský vývoz na mezinárodních trzích cenově konkurenceschopnější, Rabobank odhaduje, že konkurenceschopnost argentinského vína na světovém trhu vzrostla o 50% "prakticky přes noc" import vína do Spojených států v roce 2015 i nadále roste, na čemž má zásluhu silný dolar a zvýšená poptávka po prémiových produktech; dovoz lahvového vína prémiových producentů zejména z Itálie

Dočkají se kalifornští vinaři po čtyřech letech vody?

Kalifornští vinaři nemohou spoléhat na El Niño Tolik očekávaná El Niño zima přinesla na vyprahlou Kalifornii srážky a na Sierra Nevada sněhovou pokrývku. Ale podle odborníků z National Weather Service v Sacramentu nebude jeden normální rok na nápravu škod ze čtyřletého období sucha stačit. Lauren Rogers, z U.S. Geological Survey California Water Science Center v San Diegu potvrdil, že skladování vody je klíč.  "Je to velmi důležité pro plánování. Ale jestli všechen sníh odtaje najednou, nedokážeme vodu zachytit. Doufáme, že bude chladné jaro, aby sníh tál postupně. Snažíme se pracovat na plánech infrastruktury a budoucí udržitelnosti. Hledáme inovativní způsoby, jak vodu uchovávat." Pokles hladiny podzemních vod Rogers dodal: "I oddělení vodních zdrojů z Bureau of Reclamation zatím potvrzuje, že vody v přehradách je stále výrazně méně než normálně." Claudia Faunt z Science Center Water varuje: "Obecně platí, že zemědělci budou používat nejlépe

Příznivci alkoholu si v Malajsii musí sáhnout do kapsy sakra hlouběji

Ceny alkoholu a tabáku se v Malajsii zvýšily o 22,8%. Prosincová inflace vzrostla v prosinci 2015 meziročně o 2,7% oproti 2,6% v listopadu, uvádí statistický úřad.  V meziročním srovnání se ceny potravin zvýšily o 4,6%, alkoholických nápojů a tabáku o 22,8%, oděvů a obuvi o 0,8%. Ceny nábytku a spotřebního zboží se zvýšily o 4,2%, zdravotní péče o 4,6%, vzdělávání o 2,6% a služeb restaurací a hotelů o 4,7%. Na druhou stranu v Malajsii o 6,2% poklesly ceny vozidel.

EU začala s Kolumbií řešit podmínky exportu alkoholu

Evropská unie obviňuje Kolumbii z diskriminace EU alkoholu Evropská unie zahájila před Světovou obchodní organizací (WTO) řízení proti Kolumbii o jejích pravidlech pro import alkoholu. Evropská unie tvrdí, že pravidla, která stanovily kolumbijské úřady, jsou diskriminační a "mají dopad na export evropských lihovin do Kolumbie." EU nyní požaduje vést s Kolumbií pod záštitou WTO v této záležitosti konzultace. Pokud tyto konzultace nezafungují, může EU požádat o ustavení skupiny odborníků, kteří budou odpovídat za zprostředkování řešení konfliktu. Efektivní řešení sporů Tento případ je prvním obchodním sporem zahájeným při WTO letos. V roce 2015 WTO řešila 13 žádostí o konzultace týkající se obchodních sporů a v roce 2014 jich bylo 14. Shodou okolností začala Kolumbie řešit při WTO obdobný spor, který se týká podmínek dovozu textilu, oděvů a obuvi z Panamy. 19. ledna přistoupila k WTO Jamaika: Generální ředitel WTO Azevêdo a předsedkyně jamajské vlády Portia Si