Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z dubna 26, 2020

Sarah Jessica Parker: Sauvignon Blanc a Rosé

Herečka, návrhářka a milovnice vína Sarah Jessica Parker ve spolupráci s novozélandským vinařstvím Invivo & Co. produkuje "Invivo X, Sarah Jessica Parker Sauvignon Blanc.“ Na novozélandský trh bylo uvedené v závěru loňského roku a nyní se prodává ve Spojených státech, Austrálii, Japonsku, Velké Británii, Irsku, Hongkongu a Kanadě.
Sarah Jessica Parker, celosvětově známá pro své herectví, parfémy a úspěšné návrhy bot, se před rokem stala akcionářkou nejinovativnějšího novozélandského vinařství. Zakladatelé Invivo a kamarádi Rob Cameron a Tim Lightbourne z vinařství v Te Kauwhata vloni osobně přiletěli do New Yorku, aby kupážovali vůbec první víno Sarah Jessica Parker, která s nimi procházela celý proces. Sarah Jessica Parker řekla: "Spolupráci s Robem a Timem jsem si velmi užila, od našich počátečních rozhovorů o vinařských stylech až po samotný proces zpracování i návrh etiket.“
Během tříhodinového sezení SJP s týmem Invivo vytvořili přesné směsi vína složené ze vzorků …

Campari kupuje Champagne

Italská nápojová společnost Campari-Milano oznámila své výhradní vyjednávání s francouzskou společností Ficoma, rodinným holdingem Francisca Tribauta, s cílem získat až 80 % podíl na základním kapitálu společnosti Champagne Lallier a dalších společností ve skupině. Záměrem je zcela převzít vedení společnosti. Značka "Lallier" byla založena v roce 1906 a nyní prodává přibližně 700 000 lahví ročně.
Podle tiskové zprávy bude skupina Campari s portfoliem více než 50 značek prvním italským hráčem v kategorii šampaňských.

Víno a home office: pandemie mění distribuční kanály

Vinařský průmysl trpí uzavřením restaurací. Maloobchodníci ovšem zaznamenávají růst poptávky domácností a současně se víc vína prodává přes eshopy. 
Ernst Büscher z Německého vinařského institutu v Bodenheimu nedaleko Mainzu poukázal na to, že přímý obchod s vínem v těchto týdnech výrazně roste, naproti tomu velkoobchod a vývoz vykazují známky poklesu. Obchod s vínem v gastronomii se částečně zhroutil. Vinařská turistika, která se při přímých nákupech od vinařů stává stále důležitější, se z velké části zastavila. "Korona krize nastolila nové toky prodeje vína." Maloobchod namísto gastro Prodejci potravin jsou paradoxně spokojeni, zaznamenávají zvýšený objem prodeje. V období korona krize lidé pijí méně venku a kupují si zásoby domů. Podle Büschera stále neexistují spolehlivé údaje o vývozu. Korona krize také velmi ovlivnila vývoz do Spojených států, na které se už vztahovaly sankční sazby. Jen v lednu, a tedy ještě před krizí, byla hodnota vín vyvážených do Spojených států o…