Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z května 29, 2016

Výsledky International Wine Contest Bucharest 2016

Rumunské klání opět s vyšší účastí Letošní už 13. ročník rumunské mezinárodní soutěže International Wine Contest Bucharest (IWCB), kterou pořádá Národní úřad pro révu a víno, se pod záštitou OIV konal 26. až 29. května ve Focşani. V loňském roce se soutěže zúčastnili producenti z 27 zemí a letos pořadatelé hodnotili 1495 přihlášených vzorků, z toho rumunských vín bylo 717 a zahraničních 778 vzorků. Mezi přihlášenými víny výrazně převažovala vína tichá, 1396 vzorků, a šumivých vín a destilátů vinného původu bylo jen 66, resp. 33 vzorků. Soutěžní vzorky přihlásili producenti z 32 zemí. Na hodnocení se podílelo 37 hodnotitelů, z nichž 16 bylo domácích a 21 pocházel z dalších 18 zemí. Celkem bylo uděleno 450 medailí a z nich byly Velké zlaté 2, Zlatých 165 a Stříbrné 283. Velká zlatá medaile příslušelo vínům s více než 92 body, zlatá vínům s 85 až 92 body a stříbrná s 82 až 85 body. Vinařské země si medaile rozdělily takto:

La Cité du Vin v Bordeaux je právě otevřené, pásku stříhal Hollande

Moderní architektura v srdci vinařské Francie Francouzský prezident François Hollande v úterý 31. května - o dva dny dříve než se plánovalo - oficiálně otevřel La Cité du Vin ve vinařském centru Bordeaux. Spolu s ním tuto výjimečnou stavbu otevíral jeho politický protivník Alain Juppé, starosta Bordeaux. Stavbě, která stála 81 milionů EUR a kterou projektovalo pařížské studio X-TU architects, mnozí přejí, aby se stala pro víno tímtéž, čím je Guggenheimovo muzeum pro umění.  Otevření provázely demonstrace, které jako téma měly pesticidy, protože tato vinařská oblast je v jejich používání jednou z největších a následky jejich užívání řeší i soudy . Víno k Francii patří Hollande ve své řeči boj s pesticidy zmínil, ale dál se soustředil především na význam odvětví vína pro francouzskou ekonomiku.

Novozélandská University of Adelaide chytře pronikla do Champagne

Z Nového Zélandu do Champagne... University of Adelaide založila podnikatelský inkubátor v srdci vinařské oblasti Champagne ve Francii. ThincLab Châlons bude pracovat ve francouzském městě Châlons-en-Champagne s cílem podpořit inovace a podnikání. "Jsme tímto partnerstvím nadšeni, protože přenese podnikatelské zkušenosti z University of Adelaide přímo do Francie a vytvoří dynamický inkubátor a obchodní akcelerátor,'' řekl profesor university Pascale Quester. "Bude to první podnikatelský inkubátor svého druhu ve městě Châlons-en-Champagne. Prostřednictvím pracovníků University of Adelaide bude inkubátor podporovat hospodářský rozvoj, lákat investice do podnikatelských nápadů a poskytne odrazový můstek novým projektům". ...a z Champagne na Nový Zéland "Náš inkubátor v Châlons-en-Champagne poskytne absolventům, studentům i zaměstnancům University of Adelaide možnost zobchodovat své inovace ve Francii. Studentům z University of Adelaide ale také z

Maďarsko se stalo pozorovatelem v asociaci Wine in Moderation

Umění žít v Maďarsku Maďarsko se u příležitosti 37. ročníku národní vinařské soutěže, která se konala v Budapešti ve dnech 24. a 25. května, stalo pozorovatelem v asociaci Wine in Moderation - Art de Vivre. Zájmy WiM bude hájit národní vinařská rada Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) a stává se národním koordinátorem programu WiM v Maďarsku. Spojené síly Ve svém úsilí při organizaci akcí a profesionální podpoře umírněnosti a zodpovědnému pití vína nebude HNT sama. Spolu s ní se do progarmu zapojují maďarská vinařská akademie Vindepent,  Pannónia Női Borrend a Pannon Bormíves Céh . Stylianos Filopoulos, ředitel asociace WiM uvedl: "Je mi velkým potěšením spolupracovat s vizionářskými a kompetentními vinařskými odborníky z Maďarska, kteří podporují umírněnost a odpovědnost. Jsem přesvědčený, že se program WiM v Maďarsku brzy stane příkladem i pro další." "Díky obnově vinařského sektoru jsme znovuobjevili naše bohatou vinnou kulturu. Maďarská vína jsou uznávaná

Rakouský fond katastrof je k dispozici, aby z něj byly hrazené dramatické škody ve vinicích

Škody jarními mrazy a sněhem v rakouských sadech a vinicích mají na hospodaření jejich vlastníků dramatický dopad. Pro podniky, které utrpěly škody, schválil rakouský parlament jednorázovou dotaci 50 milionů EUR do fondu katastrof. Počítá se, že fond bude dále až do roku 2020 doplněn o dalších 37,9 milionu EUR. Z fondu katastrof mají být hrazeny nepojistitelné škody jako jsou sucha, bouře a silné deště. Předpokládá se, že na náhradu škod z tohoto fondu dosáhnou korutanští vinaři, kterým mrazy letos zničily až 80% vinic .

Výsledky Portugal Wine Trophy 2016

Téměř dva tisíce vín v portugalské soutěži Do soutěže Portugal Wine Trophy, jejíž třetí ročník letos uspořádal Deutsche Wein Marketing, se přihlásilo 1750 vín ze třiceti zemí celého světa, zejména z Francie, Itálie, Německa, Španělska, Chile, Argentiny, Jižní Afriky, Spojených států a Portugalska. V portugalském Anadia nedaleko Aveira tato vína od 5. do 8. května hodnotilo 55 hodnotitelů. Soutěž je organizovaná podle pravidel a pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV). "Tohle je jedna z nejprestižnějších vinařských soutěží na světě a Anadia má tu čest hostit letošní ročník," řekl Jorge Sampaio, náměstek primátora a hlavní představitel Associação Rota da Bairrada . Výsledky Celkem si vinaři odvážejí 523 medaile, z toho 9 Velkých zlatých, 272 Zlaté a 523 Stříbrné. Do Česka nemíří žádná, jejich rozdělení mezi ostatní vinařské země je následující:

Chorvatské vinařství jako na dlani a vína k objednání ihned

Mladý chorvatský startup Wine&More zveřejnil mapu chorvatských vinařských oblastí. Přestože je Chorvatsko malá země, vinařsky je velmi rozmanitá. Základní rozdělení je na kontinentální a pobřežní část. Kontinentální regiony produkují bohatá ovocná bílá vína, podobná stylům v sousedních zemích - Slovinsku, Rakousku a Maďarsku. Na ostrovech a dalmatském pobřeží se pěstují místní odrůdy, z nichž nejznámější je Plavac mali. Tým Wine&More si za cíl svého podnikání zvolil doručování chorvatských vín do dvou až osmi pracovních dní do všech zemí EU včetně Česka. Takový evropský Vinebox .

Německé vinaře v Německu málokdo zná. Zato německá auta a tenisky každý

Vína Made in Germany Ingo Steitz, prezident sdružení vinařů největší německé vinařské oblasti Weinbauverbandes Rheinhessen , si postěžoval: "Většina lidí si ihned vybaví dvě značky německých tenisek nebo aut, ale skoro nikdo nedá dohromady jména dvou německých vinařů." Proto propaguje názor o společné identifikaci německých vín. Německá vína by měla mít stejnou černo-červeno-zlatou záklopku, která by je identifikovala jako "Made in Germany," podobně jako jsou označená rakouská vína. Podle Steitze lidé v Německu pijí leta stále stejné množství vína, ale čím dál tím méně domácích: z Německa pochází 45 lahví ze 100 prodaných. Ztráta pozic v supermarketech Jednou z příčin je ústup ze supermarketů.

Antonio Banderas vinaří ve španělské Villalba de Duero

Banderasova akvizice z roku 2009 Vinařství Anta Bodegas ve Villalba de Duero v provincii Burgos založil v roce 1999 Teodoro Ortega s počáteční investicí 30 milionů EUR. V roce 2009 koupil 50% jeho akcií Antonio Banderas. Federico Ortega, syn zakladatele a prezident společnosti, byl z tohoto partnerství nadšený, protože znal Banderasovu vášeň pro víno a od partnerství si sliboval také rozšíření se na mezinárodních trzích. Vzhledem k obchodním úspěchům značek parfémů Diavolo, Mediterraneo, Spirit nebo Blue Seduction mezinárodního koncernu Puig, kterým Banderas propůjčil svou tvář, to bylo očekávání reálné. Produkce a vinice Vinařství v roce 2009 produkovalo 1,5 milionu lahví červeného a růžového vína ročně. 70 hektarů vinic má vinařství ve Villalba v nadmořské výšce 800 metrů a dalších 140 hektarů vinic v Nava, které jsou v nadmořské výšce 850 metrů.