Přeskočit na hlavní obsah

Antonio Banderas vinaří ve španělské Villalba de Duero

Banderasova akvizice z roku 2009

Vinařství Anta Bodegas ve Villalba de Duero v provincii Burgos založil v roce 1999 Teodoro Ortega s počáteční investicí 30 milionů EUR. V roce 2009 koupil 50% jeho akcií Antonio Banderas. Federico Ortega, syn zakladatele a prezident společnosti, byl z tohoto partnerství nadšený, protože znal Banderasovu vášeň pro víno a od partnerství si sliboval také rozšíření se na mezinárodních trzích.
Vzhledem k obchodním úspěchům značek parfémů Diavolo, Mediterraneo, Spirit nebo Blue Seduction mezinárodního koncernu Puig, kterým Banderas propůjčil svou tvář, to bylo očekávání reálné.

Produkce a vinice

Vinařství v roce 2009 produkovalo 1,5 milionu lahví červeného a růžového vína ročně. 70 hektarů vinic má vinařství ve Villalba v nadmořské výšce 800 metrů a dalších 140 hektarů vinic v Nava, které jsou v nadmořské výšce 850 metrů. 
Po přistoupení Banderase vinařství výrazně posílilo svou distribuční síť v Evropě, zejména v Rakousku, Nizozemí, Česku a Slovensku. V Nizozemí se vína rozšířila prostřednictvím supermarketového řetězce Hema s jeho více než dvě stě čtyřiceti distribučními místy. 
Cenové rozpětí vín z Anta Bodegas je od sedmi EUR za Anta Rosado 2007 nebo červené a4 až po 24,5 EUR za a16 2006, červené cuvée Tempranillo (80%), Merlot (3%), Cabernet Sauvignon (17%). V Česku se vína Antonia Banderase prodávají mezi třemi až osmi sty korunami.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…