Přeskočit na hlavní obsah

Antonio Banderas vinaří ve španělské Villalba de Duero

Banderasova akvizice z roku 2009

Vinařství Anta Bodegas ve Villalba de Duero v provincii Burgos založil v roce 1999 Teodoro Ortega s počáteční investicí 30 milionů EUR. V roce 2009 koupil 50% jeho akcií Antonio Banderas. Federico Ortega, syn zakladatele a prezident společnosti, byl z tohoto partnerství nadšený, protože znal Banderasovu vášeň pro víno a od partnerství si sliboval také rozšíření se na mezinárodních trzích.
Vzhledem k obchodním úspěchům značek parfémů Diavolo, Mediterraneo, Spirit nebo Blue Seduction mezinárodního koncernu Puig, kterým Banderas propůjčil svou tvář, to bylo očekávání reálné.

Produkce a vinice

Vinařství v roce 2009 produkovalo 1,5 milionu lahví červeného a růžového vína ročně. 70 hektarů vinic má vinařství ve Villalba v nadmořské výšce 800 metrů a dalších 140 hektarů vinic v Nava, které jsou v nadmořské výšce 850 metrů. 
Po přistoupení Banderase vinařství výrazně posílilo svou distribuční síť v Evropě, zejména v Rakousku, Nizozemí, Česku a Slovensku. V Nizozemí se vína rozšířila prostřednictvím supermarketového řetězce Hema s jeho více než dvě stě čtyřiceti distribučními místy. 
Cenové rozpětí vín z Anta Bodegas je od sedmi EUR za Anta Rosado 2007 nebo červené a4 až po 24,5 EUR za a16 2006, červené cuvée Tempranillo (80%), Merlot (3%), Cabernet Sauvignon (17%). V Česku se vína Antonia Banderase prodávají mezi třemi až osmi sty korunami.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.