Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z listopadu 6, 2016

Podvodníci s vínem odcházejí s přísnými tresty a pokutou 8 milionů eur

Levné s drahým je podvod Francois-Marie Marret, pětapadesátiletý producent vín z Bordeaux a vlastník tří château v Gironde, byl před dvěma týdny odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody a pokutě 8 milionů EUR. Byl hlavou podvodné operace s vínem, jejímž základem bylo míchání měně kvalitních vín se jeho skvělými ročníkovými víny z apelací Saint-Émilion, Pomerol a Listrac-Médoc. Výsledným produktem se stávala vína s příznačným názvem “Moon Wines," odvozeným od jejich nočních expedic. Podle The Guardian byla potom falešná vína prodávána zejména maloobchodníkům včetně řetězců supermarketů Auchan a Intermarché. Celní úředníci odhadují, že v letech 2011 až 2012 vynesly podvody téměř 800 tisíc EUR. Trest dostal i řidič Ke spoluobviněným dále přibyli i obchodníci s vínem, dva makléři a tři menší výrobci, celkem bylo odsouzeno osm lidí.

Senzační značka vína pro ženy. Novinka v portfoliu TWE

Víno zacílené na třicítky Truvée, řada vín kalifornského producenta McBride Sisters, kterého koupilo Diageo v roce 2015 aby ho v lednu 2016 prodalo australskému obru Treasury Wine Estates (TWE), budou nabízená nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii. Cílit mají na ženy třicátnice. "Ještě nikdy jsme nebudovali značky postavené ženami pro ženy," řekl Michael Clarke, generální ředitel TWE, k jejímu oživení. "Máme pár senzačních značek v Americe i Austrálii a chystáme se je spojit s konzumentkami ženami." K Truvée Clarke dodal: "Nechceme odradit muže. Ale i chlapi se napijí, když ji žena postaví na stůl." V nabídce řady Truvée bude v Austrálii zpočátku rosé a Pinot Gris za cenu 20 AUD za láhev, a Pinot Noir a šumivé se přidají v roce 2017. V Evropě, Asii a Spojených státech bude prodej Truvée zahájen v letech 2017 a 2018. Ve Spojených státech vypijí ženy 57% prodaného vína. Při svých nákupech kupuje 26% žen vína vytvořená speciálně pro ženy .

WSET expanduje do Česka

Kurzy v Brně Česko je nejnovější evropskou zemí, která nabídne kurzy vín a destilátů britské instituce Wine and Spirit Education Trust (WSET). Poskytovatelem programů WSET je brněnské Vzdělávací Centrum MKM . Nedávné zprávy potvrdily nárůst zájemců o toto vzdělání po celém světě , v průběhu akademického roku 2015/16 o 17% a letošní registrace vzrostly až o 28%. "Jako globální lídr ve vzdělání a kvalifikaci v oborech vína a lihovin se snažíme nabízet kurzy prostřednictvím schválených poskytovatelů programů na každém trhu, který ukazuje potenciál a touhu po dalším poznání vína a lihovin," řekl Ian Harris, generální ředitel WSET. "Česko je pro nás vzrušující příležitostí, protože na evropského trhu roste, takže jsme velmi hrdí, že se Vzdělávací centrum MKM připojilo k naší síti, aby se věnovalo vzdělávání české komunity."

Třiatřicet hektarů vinic v okolí řeky Douro změnilo majitele

Akvizice v odlehlém údolí Charles Symington Portugalský producent Symington Family Estates koupil severovýchodně od řeky Douro 33 hektarů vinic. V údolí Quinta do Carrascal se spolu s vinicemi rozprostírá 52 hektarů olivových hájů, 13 hektarů smíšeného zemědělství a 27 hektarů přirozeného křovitého porostu. Samotné vinice jsou na břidlicových půdách údolí Vilariça a jsou v relativně rovinaté krajině. Koupené pozemky přímo sousedí se stávajícími pozemky v Quinta de Ataíde o rozloze 101 hektarů, kde vinařství Symington produkuje červené víno. Charles Symington, člen rodiny odpovědný za vinohradnictví a vinařství, potvrzuje, že je stále ohromen kvalitou Douro vín vyrobených v této odlehlé oblasti, což je hlavním důvodem pro nové akvizice. S nákupy nekončíme

Nejvíce medailí z hongkongské DAWA 2016 vezou největší vinařské země, z nováčků zaujala Čína

Dva tisíce medailí Degustace oceněných vín 30. října 2016 Na největší asijské soutěži Decanter Asia Wine Awards 2016 (DAWA), která se konala v Hongkongu, dosáhla velmi dobrých výsledků čínská vína, což je důkazem růstu produkce kvalitních vín. Celkově získalo ocenění platinovými, zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi 79 čínských vín pocházejících ze sedmi vinařských oblastí, nejúspěšnější byla vína z Ningxia. Počet medailových vín čínských vinařů vzrostl ve srovnání s rokem 2015 skoro třikrát a téměř dvanáctkrát oproti roku 2014. Vinařství Heilongjiang Luyuan získalo letos zlatou medaili za Château Fenhe Ice wine 2014 z odrůdy Vidal, hybridu pěstovaného v Kanadě a na severovýchodě Spojených států, který se používá převážně právě na výrobu ledového vína. Porota a výsledky Celkem bylo na letošní DAWA medailově oceněno 2.007 vín, z toho Platinovou medaili získalo 27, Zlatou 59, Stříbrnou 553 a Bronzovou 1.368 vín.