7. listopadu 2016

Třiatřicet hektarů vinic v okolí řeky Douro změnilo majitele

Akvizice v odlehlém údolí

Charles Symington
Portugalský producent Symington Family Estates koupil severovýchodně od řeky Douro 33 hektarů vinic. V údolí Quinta do Carrascal se spolu s vinicemi rozprostírá 52 hektarů olivových hájů, 13 hektarů smíšeného zemědělství a 27 hektarů přirozeného křovitého porostu. Samotné vinice jsou na břidlicových půdách údolí Vilariça a jsou v relativně rovinaté krajině.
Koupené pozemky přímo sousedí se stávajícími pozemky v Quinta de Ataíde o rozloze 101 hektarů, kde vinařství Symington produkuje červené víno.
Charles Symington, člen rodiny odpovědný za vinohradnictví a vinařství, potvrzuje, že je stále ohromen kvalitou Douro vín vyrobených v této odlehlé oblasti, což je hlavním důvodem pro nové akvizice.

S nákupy nekončíme

"Malý roční úhrn srážek a jemné břidlicové půdy v údolí Vilariça nám dovolují obhospodařovat 81 hektarů našich vinic ekologicky. Tento přístup pomohl vytvořit jedinečný prostor s volně žijícími vzácnými supy bělohlavými nebo majestátným orlem zlatým, kteří běžně létají nad našimi vinohrady," shrnuje Symington.
"Milujeme přírodu tohoto krásného odlehlého údolí a nechceme si proto nechat ujít žádnou příležitost. Víme, že toto místo je kolébkou skvělých vín a mnozí nám vinice nabízejí a doporučují do nich investovat. Jsme přesvědčeni, že právě zde se rodí skvělé hrozny pro kvalitní Porto a vynikající Douro.”