8. listopadu 2016

WSET expanduje do Česka

Kurzy v Brně

Česko je nejnovější evropskou zemí, která nabídne kurzy vín a destilátů britské instituce Wine and Spirit Education Trust (WSET). Poskytovatelem programů WSET je brněnské Vzdělávací Centrum MKM.
Nedávné zprávy potvrdily nárůst zájemců o toto vzdělání po celém světě, v průběhu akademického roku 2015/16 o 17% a letošní registrace vzrostly až o 28%.
"Jako globální lídr ve vzdělání a kvalifikaci v oborech vína a lihovin se snažíme nabízet kurzy prostřednictvím schválených poskytovatelů programů na každém trhu, který ukazuje potenciál a touhu po dalším poznání vína a lihovin," řekl Ian Harris, generální ředitel WSET.
"Česko je pro nás vzrušující příležitostí, protože na evropského trhu roste, takže jsme velmi hrdí, že se Vzdělávací centrum MKM připojilo k naší síti, aby se věnovalo vzdělávání české komunity."

Tradiční škola

Vzdělávací centrum MKM poskytuje školení od specializovaných jazykových kurzů pro odborné kvalifikace, ale také je vydavatelem anglické učebnice vinařského řemesla Wine Words. V Česku budou prostřednictvím Vzdělávacího centra MKM dostupné kurzy WSET Level 1 a 3 pro vína, Level 2 pro vína a lihoviny a Level 1 a 2 pro lihoviny pro začátečníky i profesionály.
Pavlína Megová, majitelka Vzdělávacího centrum MKM, říká, že je hrdá na to, že mohou nabídnout WSET kurzy vína právě na Moravě, kde jsou produkována česká vína té nejvyšší kvality. "Jsem přesvědčená, že WSET kurzy zaujmou nejen všechny příznivce vína, sommeliéry a obchodníky, ale také vinaře.”
Zájemci o diplomy WSET už nemusí jezdit za vzděláním do sousedních zemí Polska, Německa nebo Rakouska.