29. ledna 2017

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením

Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem. 
To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno.
Kouroum of the Nile
Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není. 

Alkohol je tabu

Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá. "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania Kallas. "Ale není zcela zakázán." V turistických oblastech podél Rudého moře a v mezinárodních hotelích v Káhiře se jeho prodej a konzumace tolerují. A právě na turisty se produkce vinařství Kouroum of the Nile zaměřuje. Víno rozhodně tvoří mezeru na trhu, protože zahraniční vína jsou při importu zatížená 3000% daní. 
Jenže v minulosti byla místní egyptská vína sotva pitelná a ví to i Kallas: "Slyšel jsem lidi říkat hrozné věci o egyptských vínech, což je veliká škoda. Každá země potřebuje vlastní dobré víno. Naše vína ale lidem chutnají.”

Vinařství vydupané z písku

Za vznikem vinařství stojí egyptský miliardář Samih Sawiris, pocházející z bohaté koptské rodiny. Vytvořil silné obchodní impérium a na konci osmdesátých se zasadil o vznik města El Gouna na umělé laguně, které doslova vydupal z pouštního písku. Proto postavil své vinařství právě zde a v roce 2002 zahájil výsadbu prvních vinic. O tři roky později začala pod vedením manželů Kallasových výroba vína.
Samotné vinice jsou od vinařství několik set kilometrů vzdálené. Hlavní vinice o rozloze 500 akrů jsou na severu země na půl cesty mezi Káhirou a Alexandrií, další jsou v oblasti Samaloot - Menia ve středu země, 250 kilometrů jižně od hlavního města. 
Mezi pěstované odrůdy, které byly dopraveny letecky z Francie a Itálie, patří Petit Verdot, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Pinot Noir, Grenache, Vermentino a Chardonnay. Na vinicích v Samaloot - Menia se pěstuje výlučně Bannati, egyptská autochtonní bílá odrůda.

Dřevěné sudy nefungují

Rania Kallas říká: “Podmínky pro pěstování nejsou nikde v zemi úplně ideální. Písčitá půda, velmi vysoké teploty, které mohou v létě stoupnout nad 40 stupňů Celsia, a téměř žádné srážky. Musíme tedy vinice trochu oklamat, aby víno dobře prospívalo.” Jak to přesně dělají ale nechce prozradit, je to výrobní tajemství.
Dokonce i při zpracování hroznů je zapotřebí tvořivosti. Například kvalitní červená vína dozrávají v dubových sudech, ale to v El Gouna není možné, protože dřevo se v této atmosfeře roztahuje a do sudu vniká vzduch, který víno úplně zničí. Proto v Kouroum of the Nile víno zraje pouze v nerezových tancích s přidanými kusy dřeva, které tak dopomůžou vínu k dřevitému aroma i chuti.

Výroba pod státním dohledem

K dalším překážkám patří i přísná pravidla egyptské vlády. Stát přesně řídí výrobu vína a dokonce určuje, kolik lahví smí vinařství ročně nalahvovat. V současné době se jedná o limitní čtyři miliony lahví ročně.
Práce ve vinařství denně sledují vládní úředníci. Právě oni v dopoledních hodinách odemykají dveře a večer zamykají plnicí linku. Rania Kallas ale zdůrazňuje, že je ani toto neodradí: "Bojujeme proti slunci, písku a vládě. To je důvod, proč jsou naše víno tak silná."
Vinařství Kouroum of the Nile získalo v poslední době i řadu evropských ocenění, mimo jiné na Decanter World Wine Awards v Londýně a na Challenge Millésime Bio v Montpellier ve Francii. Ve střednědobém horizontu dokonce nevylučuje expanzi do zahraničí, ale už nyní platí - Egypt je zpět na světové vinařské mapě.