Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z května 1, 2016

Marchesi de' Frescobaldi koupili v Toskánsku sousední vinařství Logonovo

Sousedská akvizice v Toskánsku Logonovo Toskánská skupina Marchesi de' Frescobaldi dokončila koupi vinařství Logonovo v Castelgiocondo v jihozápadním Montalcinu. Logonovo, které spoluvlastnil od roku 2003 italskošvýcarský podnikatel Marco Keller, sousedí s Tenuta CastelGiocondo ze skupiny Marchesi de' Frescobaldi. Zde produkují nejen Brunello DOCG, ale také jejich Luce della Vite. "Dva bratři své dědictví CastelGiocondo věnovali církvi, největšímu vlastníku půdy v Itálii. Ta ho posléze opět prodala a jednu třetinu jsme v roce 2001 koupili společně s Mondavi, Marco Keller získal v roce 2003 druhou třetinu a poslední třetinu jsme spolu s Kellerem koupili také my," vysvětluje vlastnické vztahy generální ředitel Lamberto Frescobaldi.

Na chystané akvizici Freixenetu prý něco je

S odkazem na španělské zdroje potvrzuje britský časopis Harpers zprávy o nabídce Henkell & Co. Sektkellerei ze skupiny Oetker Group na koupi španělského výrobce Cavy Freixenet . Podle zpráv z Freixenet mají manažeři Henkellu povolení k nahlédnutí do finančních výkazů. Harper cituje Robina Copesticka z anglické obchodní společnost Copestick Murray, který nabídku potvrdil: "Henkell může prostřednictvím akvizice expandovat a Freixent je pro to přirozeným partnerem." Henkell & Co. Sektkellerei již ve Španělsku vlastní producenta šumivých vín Cavas Hill .

Úspěchy na soutěži Concours Mondial de Bruxelles 2016

Bruselské soutěžení v Plovdivu Třiadvacátý ročník již řadu let "cestovní" soutěže Concours Mondial de Bruxelles 2016 po loňské návštěvě Jesola v italském Venetu letos zavítal do bulharského Plovdivu. Do svého štítu si vetknul poslání o třech bodech: Umožnit producentům porovnat se a identifikovat nové příležitosti Zprostředkovat distributorům možnost sestavit atraktivní portfolio vín z celého světa a vybojovat tak své místo na globálním trhu Umožnit spotřebitelům identifikaci vín, která se jim budou líbit a která jim poskytnout maximální potěšení za své utracené peníze Při přihlašovacím poplatku 150 EUR za jeden vzorek se sešlo 8750 vín z 51 zemí, které ve dnech 29. dubna až 1. května hodnotilo 320 hodnotitelů 54 národností. Podle dnes ohlášených výsledků byly udělené celkem 2494 medaile, z toho 80 Velkých zlatých, 792 Zlaté a 1622 Stříbrné.  Zde je jejich přehled podle jednotlivých zemí.

eBay začal prodávat víno

Víno na síti eBay eBay zahájil online prodej vína. Zákazníkům nabízí více než 10.000 vín seřazených podle odrůd, regionů a ceny. V jeho obchodě lze najít vína z více než 500 regionů ze 30 zemí. Spolu s víny nabízí i související produkty jako jsou karafy nebo speciální uzávěry. Tato služba je dostupná ve Spojených státech prostřednictvím aplikace Drync . Za uvedení vín v aplikaci Drync, která je integrovaná s eBay, budou platit prodejci vín. Dodávka vín je zajištěná do 45 amerických států. eBay a Drync nenesou žádnou právní odpovědnost za případné porušení zákonů o prodeji alkoholu samotnými prodejci. Zakladatel a CEO společnosti Drync Brad Rosen komentoval svou práci: "Naše partnerství s eBay nám umožňuje reprezentovat na trhu s vínem naše maloobchodní partnery a poskytuje spotřebitelům bohatý výběr vín." Podle něj to představuje velkou změnu v celém vinařském byznysu - představení cenové nabídky od velkých i malých prodejců v reálném čase po celé zemi a s dodávkou od

Obliba zahraničních vín všude roste

Je lepší množství nebo cena? "Naše víno je lepší než francouzské,” řekl při nedávném rozhovoru italský premiér Matteo Renzi francouzskému prezidentovi Françoisovi Hollandemu, který mu odpověděl: “Ale naše je dražší!" K podobnému výsledku došla i bilance Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) za uplynulý rok: Nejvýznamnějším producentem je i nadále Itálie (49,5 mil. hl), před Francií (47,5 mil. hl) a Španělskem (37,2 mil. hl). Oproti tomu Francouzi s obratem 7,7 miliardy EUR zůstávají bezkonkurenčně největším vývozcem podle ceny.

Organizace producentů v Porýní-Falc už nemusí být tak velké

Vinice v okolí Boppardu V Porýní-Falcku se pěstitelé a vinaři mohou spojit v organizacích producdentů, pokud jejich rozloha vinic nedosahuje spolkovou minimální velikost. Na odpovídající zemské regulaci se dohodla Rada ministrů v Mohuči na svém prvním zasedání po Velikonocích. Podle federálních ustanovení musejí členové organizací producentů společně vykazovat plochu nejméně 100 hektarů vinohradů. V Porýní-Falcku byla podle nového zemského nařízení tato plocha o 30 hektarů snížena.

Bratři Szigeti produkují rakouský sekt přesně čtvrt století

Sekt je v Rakousku velké téma Jména Steininger, Bründlmayer, Loimer, Jurtschitsch rerezentující rakouský sekt si na trhu vytvořili do jisté míry pevnou pozici. Stejně tak jako Markus Huber a štýrská Hannes Harkamp nebo prvotřídní Prickler. K hlavním producentům šumivých vín patří Schlumberger and Co. a Szigeti z Golsu v Burgenlandu, kteří v posledních letech významně ovlivnili jeho vývoj a letos oslavují 25. výročí svého založení. Kdo měl čas a cestu kolem, mohl zavítat v sobotu 16. dubna v Golsu do jejich vinařství a tam šumivá vína pochutnat. Historie sektů Szigeti Historie vinařství započala v roce 1991 v jednom neusiedelském hotelu, kde toho roku bratři Norbert a Peter Szigeti představili tři jednoodrůdové sekty z Veltlínského zeleného, Ryzlinku rýnského a Zweigeltrebe, což nebylo v té době obvyklé. Každý nalitý vzorek zaujal a byl opravdu dobrý. Jejich tajemství spočívalo zejména v použití kvasinek ze samotné Champagne a kvalitního druhotného kvašení v lahvi.

Chorvatská mezinárodní soutěž Svijet Malvazija 2016

Výsledky Malvazie  Letošní osmý ročník chorvatské soutěže World of Malvasia se pod záštitou OIV konal 18. dubna v Poreči. Poplatek za přihlášení jednoho vzorku činil jako vloni 60 EUR a hodnotitelé ocenili medailemi celkem 76 vín, z toho 1 získalo Velkou zlatou a 75 Zlatou. Jak se o ně podělila vinařství z jednotlivých zemí?

Vývoj VineRobot pokročil, ve vinohradech jezdí prototyp nového sběrače. Informací.

Evropský robot už je ve vinicích Pěstitelé se musí často rozhodovat, co provést ve vinici. A všechna rozhodnutí mohou mít vliv na kvalitu vína. Je proto důležité mít všechny informace a podle nich dělat správná rozhodnutí. Pěstitelé brzy získají pomocníka VineRobot. Bezobslužný robot projíždí vinice a díky moderním senzorům měří obsah anthokyanů v hroznech, množství dusíku v listech, množství vody nebo očekávaný výnos a mapuje tak stav vinice. Vyhodnocením dat informuje pěstitele, zda doplnit minerály, vodu nebo další ošetření.

Medailisté francouzské soutěže Mondial du Rosé 2016

Výsledky Mondial du Rosé 2016 Hodnocení letošního ročníku francouzské mezinárodní soutěže Mondial du Rosé letos probíhalo od 17. do 19. dubna v Cannes. Přihlášení jednoho vína stojí 125 EUR a celkem z toho klání z více než 1200 přihlášených vín vzešlo 376 medailí, z toho 67 Zlatých a 309 Stříbrných.  Kdo se o ně podělil?

Výroční láhev a novinka: Robert Mondavi Maestro 2013

Robert Mondavi Maestro Při příležitosti oslav 50. výročí založení kultovního vinařství Robert Mondavi Winery představil jeho spoluvlastník Constellation Brands nové víno Maestro s názvem na počest svého zakladatele, který zemřel v roce 2008. Robert Mondavi je uznávanou postavou poslední čtvrtiny 20. století, který propagoval kultivaci vinařství a zasloužil se o uznání vína jako pozitivní kulturní síly a to nejen v Kalifornii, ale na celém světě. První vydání Robert Mondavi Maestro 2013 je červená Bordeaux směs složená z 59% Merlotu a 25% Cabernet Francu z vinic v Oakville a jeho doporučená maloobchodní cena je 50 USD. Celkem je tohoto vína vyrobeno 18.000 devítilitrových kartonů. Představení nového vína se účastnila odborná veřejnost i novináři, kteří ochutnali symbolických 50 vín Mondavi. Ta zahrnovala 25 z 48 lahvovaných ročníků se značkou Robert Mondavi Napa Valley Cabernet Sauvignon Reserve, která je v posledních letech na etiketě doplněná jménem prémiové vinice "To

Johnnie Walker už není nejdražší značkou alkoholu, předstihla ji čínská značka

Whisky Johnnie Walker poprvé za deset let ztratila status nejdražší značky alkoholu na světě. Podle studie Brand Finance získala první pozici čínská značka Moutai. Cena Moutai (Maotai), čínského likéru  baijiu s obsahem alkoholu 40 až 60% alc. obj., se za rok zvýšila o 1,3 miliardy USD na 5,7 miliardy USD, zatímco Johnnie Walker klesl o jednu miliardu USD na 4,6 miliardy USD. První trojici uzavírá Cognac Hennessy v hodnotě 2,8 miliardy USDi přes jeho pokles o půl miliardy USD.