Přeskočit na hlavní obsah

eBay začal prodávat víno

Víno na síti eBay

eBay zahájil online prodej vína. Zákazníkům nabízí více než 10.000 vín seřazených podle odrůd, regionů a ceny. V jeho obchodě lze najít vína z více než 500 regionů ze 30 zemí. Spolu s víny nabízí i související produkty jako jsou karafy nebo speciální uzávěry. Tato služba je dostupná ve Spojených státech prostřednictvím aplikace Drync. Za uvedení vín v aplikaci Drync, která je integrovaná s eBay, budou platit prodejci vín. Dodávka vín je zajištěná do 45 amerických států. eBay a Drync nenesou žádnou právní odpovědnost za případné porušení zákonů o prodeji alkoholu samotnými prodejci.
Zakladatel a CEO společnosti Drync Brad Rosen komentoval svou práci: "Naše partnerství s eBay nám umožňuje reprezentovat na trhu s vínem naše maloobchodní partnery a poskytuje spotřebitelům bohatý výběr vín." Podle něj to představuje velkou změnu v celém vinařském byznysu - představení cenové nabídky od velkých i malých prodejců v reálném čase po celé zemi a s dodávkou od producenta.

Historie on-line

Aplikace Drync byla vytvořena v roce 2008 jako elektronický katalog vín s možností vkládání poznámek pro znalce a milovníky tohoto nápoje. Uživatelé mohou tyto informace sdílet pomocí aplikace. Od roku 2013 mohou zákazníci koupit víno, objednat jeho dodání nebo svou objednávku vyzvednout přímo u prodávajícího.
On-line obchod s vínem prochází dvojciferným růstem prodejů, proto se eBay aktivně pustil do boje se svým hlavním soupeřem Amazonem o podíl na trhu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.