Přeskočit na hlavní obsah

eBay začal prodávat víno

Víno na síti eBay

eBay zahájil online prodej vína. Zákazníkům nabízí více než 10.000 vín seřazených podle odrůd, regionů a ceny. V jeho obchodě lze najít vína z více než 500 regionů ze 30 zemí. Spolu s víny nabízí i související produkty jako jsou karafy nebo speciální uzávěry. Tato služba je dostupná ve Spojených státech prostřednictvím aplikace Drync. Za uvedení vín v aplikaci Drync, která je integrovaná s eBay, budou platit prodejci vín. Dodávka vín je zajištěná do 45 amerických států. eBay a Drync nenesou žádnou právní odpovědnost za případné porušení zákonů o prodeji alkoholu samotnými prodejci.
Zakladatel a CEO společnosti Drync Brad Rosen komentoval svou práci: "Naše partnerství s eBay nám umožňuje reprezentovat na trhu s vínem naše maloobchodní partnery a poskytuje spotřebitelům bohatý výběr vín." Podle něj to představuje velkou změnu v celém vinařském byznysu - představení cenové nabídky od velkých i malých prodejců v reálném čase po celé zemi a s dodávkou od producenta.

Historie on-line

Aplikace Drync byla vytvořena v roce 2008 jako elektronický katalog vín s možností vkládání poznámek pro znalce a milovníky tohoto nápoje. Uživatelé mohou tyto informace sdílet pomocí aplikace. Od roku 2013 mohou zákazníci koupit víno, objednat jeho dodání nebo svou objednávku vyzvednout přímo u prodávajícího.
On-line obchod s vínem prochází dvojciferným růstem prodejů, proto se eBay aktivně pustil do boje se svým hlavním soupeřem Amazonem o podíl na trhu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .