Přeskočit na hlavní obsah

eBay začal prodávat víno

Víno na síti eBay

eBay zahájil online prodej vína. Zákazníkům nabízí více než 10.000 vín seřazených podle odrůd, regionů a ceny. V jeho obchodě lze najít vína z více než 500 regionů ze 30 zemí. Spolu s víny nabízí i související produkty jako jsou karafy nebo speciální uzávěry. Tato služba je dostupná ve Spojených státech prostřednictvím aplikace Drync. Za uvedení vín v aplikaci Drync, která je integrovaná s eBay, budou platit prodejci vín. Dodávka vín je zajištěná do 45 amerických států. eBay a Drync nenesou žádnou právní odpovědnost za případné porušení zákonů o prodeji alkoholu samotnými prodejci.
Zakladatel a CEO společnosti Drync Brad Rosen komentoval svou práci: "Naše partnerství s eBay nám umožňuje reprezentovat na trhu s vínem naše maloobchodní partnery a poskytuje spotřebitelům bohatý výběr vín." Podle něj to představuje velkou změnu v celém vinařském byznysu - představení cenové nabídky od velkých i malých prodejců v reálném čase po celé zemi a s dodávkou od producenta.

Historie on-line

Aplikace Drync byla vytvořena v roce 2008 jako elektronický katalog vín s možností vkládání poznámek pro znalce a milovníky tohoto nápoje. Uživatelé mohou tyto informace sdílet pomocí aplikace. Od roku 2013 mohou zákazníci koupit víno, objednat jeho dodání nebo svou objednávku vyzvednout přímo u prodávajícího.
On-line obchod s vínem prochází dvojciferným růstem prodejů, proto se eBay aktivně pustil do boje se svým hlavním soupeřem Amazonem o podíl na trhu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben