Přeskočit na hlavní obsah

eBay začal prodávat víno

Víno na síti eBay

eBay zahájil online prodej vína. Zákazníkům nabízí více než 10.000 vín seřazených podle odrůd, regionů a ceny. V jeho obchodě lze najít vína z více než 500 regionů ze 30 zemí. Spolu s víny nabízí i související produkty jako jsou karafy nebo speciální uzávěry. Tato služba je dostupná ve Spojených státech prostřednictvím aplikace Drync. Za uvedení vín v aplikaci Drync, která je integrovaná s eBay, budou platit prodejci vín. Dodávka vín je zajištěná do 45 amerických států. eBay a Drync nenesou žádnou právní odpovědnost za případné porušení zákonů o prodeji alkoholu samotnými prodejci.
Zakladatel a CEO společnosti Drync Brad Rosen komentoval svou práci: "Naše partnerství s eBay nám umožňuje reprezentovat na trhu s vínem naše maloobchodní partnery a poskytuje spotřebitelům bohatý výběr vín." Podle něj to představuje velkou změnu v celém vinařském byznysu - představení cenové nabídky od velkých i malých prodejců v reálném čase po celé zemi a s dodávkou od producenta.

Historie on-line

Aplikace Drync byla vytvořena v roce 2008 jako elektronický katalog vín s možností vkládání poznámek pro znalce a milovníky tohoto nápoje. Uživatelé mohou tyto informace sdílet pomocí aplikace. Od roku 2013 mohou zákazníci koupit víno, objednat jeho dodání nebo svou objednávku vyzvednout přímo u prodávajícího.
On-line obchod s vínem prochází dvojciferným růstem prodejů, proto se eBay aktivně pustil do boje se svým hlavním soupeřem Amazonem o podíl na trhu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…