Přeskočit na hlavní obsah

Marchesi de' Frescobaldi koupili v Toskánsku sousední vinařství Logonovo

Sousedská akvizice v Toskánsku

Logonovo
Toskánská skupina Marchesi de' Frescobaldi dokončila koupi vinařství Logonovo v Castelgiocondo v jihozápadním Montalcinu. Logonovo, které spoluvlastnil od roku 2003 italskošvýcarský podnikatel Marco Keller, sousedí s Tenuta CastelGiocondo ze skupiny Marchesi de' Frescobaldi. Zde produkují nejen Brunello DOCG, ale také jejich Luce della Vite.
"Dva bratři své dědictví CastelGiocondo věnovali církvi, největšímu vlastníku půdy v Itálii. Ta ho posléze opět prodala a jednu třetinu jsme v roce 2001 koupili společně s Mondavi, Marco Keller získal v roce 2003 druhou třetinu a poslední třetinu jsme spolu s Kellerem koupili také my," vysvětluje vlastnické vztahy generální ředitel Lamberto Frescobaldi.

Vinice Logonovo

Logonovo vlastní 55 hektarů půdy, z toho je jedenáct osázených révou vinnou, a k tomu vlastní moderní podzemní sklepy, o které má Frescobaldi velký zájem. "Rádi bychom sem přesunuli produkci Luce della Vite, protože pokud se můžeme vyhnout dalšímu betonu v této krásné krajině, je třeba to udělat. To je důvod, proč jsme se Marco Kellera před rokem zeptali, zda by neprodal Logonovo a nakonec jsme dohodli, že Keller si ponechá pár hektarů a rozšíří výrobu v jeho bývalém vinařství. Takže po šedesáti letech od doby, kdy církev vlastnictví rozdrobila, jsme ho opět sjednotili," uzavírá Lamberto Frescobaldi.
Logonovo: vinice Pallina s Merlotem
Z jedenácti hektarů vinic je šest osázených Sangiovese a zbytek připadá na mezinárodní odrůdy Merlot, Petiti Verdot a další. Koupí tohoto vinařství může Frescobaldi zvýšit produkci Luce della Vite, ale ne Brunella, protože tyto odrůdy nejsou zapsané v rejstříku DOCG Brunello di Montalcino. Lamberto Frescobaldi potvrdil, že kupní cena byla víc než 11 mil. EUR.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .