Přeskočit na hlavní obsah

Marchesi de' Frescobaldi koupili v Toskánsku sousední vinařství Logonovo

Sousedská akvizice v Toskánsku

Logonovo
Toskánská skupina Marchesi de' Frescobaldi dokončila koupi vinařství Logonovo v Castelgiocondo v jihozápadním Montalcinu. Logonovo, které spoluvlastnil od roku 2003 italskošvýcarský podnikatel Marco Keller, sousedí s Tenuta CastelGiocondo ze skupiny Marchesi de' Frescobaldi. Zde produkují nejen Brunello DOCG, ale také jejich Luce della Vite.
"Dva bratři své dědictví CastelGiocondo věnovali církvi, největšímu vlastníku půdy v Itálii. Ta ho posléze opět prodala a jednu třetinu jsme v roce 2001 koupili společně s Mondavi, Marco Keller získal v roce 2003 druhou třetinu a poslední třetinu jsme spolu s Kellerem koupili také my," vysvětluje vlastnické vztahy generální ředitel Lamberto Frescobaldi.

Vinice Logonovo

Logonovo vlastní 55 hektarů půdy, z toho je jedenáct osázených révou vinnou, a k tomu vlastní moderní podzemní sklepy, o které má Frescobaldi velký zájem. "Rádi bychom sem přesunuli produkci Luce della Vite, protože pokud se můžeme vyhnout dalšímu betonu v této krásné krajině, je třeba to udělat. To je důvod, proč jsme se Marco Kellera před rokem zeptali, zda by neprodal Logonovo a nakonec jsme dohodli, že Keller si ponechá pár hektarů a rozšíří výrobu v jeho bývalém vinařství. Takže po šedesáti letech od doby, kdy církev vlastnictví rozdrobila, jsme ho opět sjednotili," uzavírá Lamberto Frescobaldi.
Logonovo: vinice Pallina s Merlotem
Z jedenácti hektarů vinic je šest osázených Sangiovese a zbytek připadá na mezinárodní odrůdy Merlot, Petiti Verdot a další. Koupí tohoto vinařství může Frescobaldi zvýšit produkci Luce della Vite, ale ne Brunella, protože tyto odrůdy nejsou zapsané v rejstříku DOCG Brunello di Montalcino. Lamberto Frescobaldi potvrdil, že kupní cena byla víc než 11 mil. EUR.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…