Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z května 8, 2016

Wine O’Clock existuje - ale kdy?

Analýza dat z mobilní aplikace Výraz "wine o’clock" je v anglicky mluvícím světě slangové označení situace, kdy skončí práce a je čas popít. Výzkumná společnost Enolytics ukázala v dubnu analýzu dat z aplikace Hello Vino, na kterých předvedla, že "Wine O'Clock" skutečně existuje - a kdy. Aplikace Hello Vino má dva miliony uživatelů, kteří neustále přidávají údaje o tom, co kde kupují. "Sbíráme neuvěřitelné množství dat: o tom, kdy lidé nakupují víno a jaké chuťové profily je nejvíce zajímají," říká Rick Breslin, ředitel Hello Vino. Kdy se pije víno Hello Vino a Enolytics si položili jednoduchou otázku: kdy lidé pijí víno? Tým Enolytics analyzoval data aplikace a zjistil, že Američané začínají diskutovat o víně v 16:45 hod a jejich zájem kulminuje mezi 18:00 a 18:45 a skončí kolem deváté večer.

Fotbalové mistrovství Evropy vinařů 2016 začíná za několik dní

V Rheinhessen a Rheingau se od 25. do 29. května koná fotbalové mistrovství evropských vinařů. V týmech jsou zastoupeni vinaři, enologové, novináři a odborníci na marketing vína. Finálové utkání se odehraje v Coface-Arena v Mohuči (Mainz). Klání se účastní týmy z šesti zemí, mezi kterými jsou například reprezentati Slovinska nebo Maďarska . Předchozí mistrovství se konalo v roce 2014 ve švýcarském Salgeschi, kde v dramatickém finále porazili němečtí vinaři reprezentanty Maďarska.

Vinařství Concha y Toro se na novém webu dělí o výsledky svých výzkumů

Prezentace výsledků výzkumů Centrum pro výzkum a inovace chilského vinařství Concha y Toro představilo nový web, který je vizuální, dynamický a přehledný. Jeho cílem je snadno spojit klíčové hráče vinařského průmyslu a výzkumné pracovníky v Chile a na celém světě. Sídlo Centra Kromě inoformací o Centru, jeho týmu a partnertsví s dalšími subjekty prezentuje nový web činnosti prováděné jeho výzkumnými pracovníky a odborníky v chemických a biologických laboratořích a na experimentálních vinicích.

Vinařství Inkerman krize svědčí: vyváží miliony lahví do Ruska i Číny

Plány rozvoje Skupina Inkerman International plánuje v roce 2016 vysadit 200 hektarů vinic a zvýšit tržby o 15%, řekl Alexej Lipko, generální ředitel Inkerman International. "Máme v plánu rozšířit vinohrady. Ve dvou lokalitách vysadíme asi 200 hektarů. Hledáme také partnery, kteří by pro nás pěstovali hrozny podle našich metod zpracování a zatěžování keřů révy vinné. Je důležité, abychom měli kvalitní hrozny," řekl Lipko. Poznamenal, že Inkerman má sice dostatečné výrobní kapacity, ale postrádá surovinu. Podle něj v tuto chvíli Inkerman vlastní asi 2,5 tisíce hektarů vinic, z nichž více než 1000 hektarů je mladší deseti let. Inkerman International AB je švédská společnost, která vinařství Inkerman stoprocentně vlastní. Kontrolní balík akcií švédské mateřské společnosti patří finskému fondu Hartwall Capital. Ještě na počátku roku 2015 ruská vláda vážně zvažovala, že toto vinařství spolu s dalšími třiceti podniky znárodní.

Penfolds chce na filipínském trhu prorazit s luxusními cenami

Velikost filipínského trhu Prezident distribuční společnosti Premiere Wine and Spirits JP Santamarina konstatoval, že na Filipíny se každý rok doveze asi 1,2 milionu devítilitrových kartonů různých vín. Řekl, že výhled konzumace vína je optimistický, protože roste střední třída a současně rostou její znalosti o víně a o životním stylu, který je s pitím vína spojený. Toto prohlásil na prezentační večeři značky Penfolds, která se na Filipínách hodlá etablovat a kterou společnost distribuuje.  Santamarina řekl, že vedoucí postavení na trhu mají kalifornská vína, protože jsou na nejnižší cenové úrovni. Poté dodal, že Penfolds je prémiovou značkou s nejnižší cenou 500 PHP (9,4 EUR) za láhev a 25.000 PHP (470 EUR) za ultrapremium láhev.

Anglický vinařský průmysl roste

Šumivá vína z anglických vinic Podle údajů oddělení vína Food Standards Agency vzrostla plocha anglických vinic na 1.956 hektarů a jejich počet se zvýšil z 470 v roce 2013 na současné 502. Loňská druhá nejúspěšnější sklizeň znamenala výrobu 37.977 hektolitrů vína, což představuje 5,06 milionů lahví. "Tyto údaje ilustrují plynulý, ale silný růst vinařského průmyslu," řekl Barry Lewis, výkonný ředitel United Kingdom Vineyards Association . "Dobrou zprávou je, že i přes nižší objem sklizně zůstává v souladu s našimi předpovědmi velmi dobrá kvalita." Poměr produkce anglických tichých a šumivých vín je v poměru přibližně jedna ku dvěma.

Krymská vinařství na ruské soutěži v Krasnodaru jako na české v Lednici

Ruská soutěž? Soutěž Jižní Rusko - předávání ocenění V rámci veletrhu Vinorus.Vinoteh se každoročně v Krasnodaru koná vinařská soutěž "Jižní Rusko". Tato soutěž a hodnocení vín se podle organizátora koná podle pravidel Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV). Letošní hodnocení probíhalo ve dnech 25. a 26. dubna a hodnocení celkem 218 přihlášených vzorků se účastnili jak ruští tak zahraniční experti, enologové, konzultanti a vinařští žurnalisté. 26.dubna organizátoři vyhlásili výsledky s celkem devětašedesáti "ruskými" medailisty, když Zlaté medaile dostalo 29 vzorků, Stříbrné 35 a Bronzové 5. Ruské autochtonní odrůdy "Téměř všichni účastníci této soutěže prokázali velmi dobré výsledky. Kromě toho byla významná část všech předložených vzorků z ruských autochtonních odrůd. Proto Svaz pěstitelů a vinařů Ruska zřídil speciální ceny za nejlepší autochtonní bílé a nejlepší autochtonní červené víno," řekl Leonid Popovich, předseda ruského Svazu. 

Dali jste si v pátek Sauvignon Blanc z Nového Zélandu?

International Blanc Sauvignon Day V pátek 6. května proběhl 7. ročník mezinárodního dne novozélandského Sauvignon Blanc. Oslava odstartovala na Novém Zélandu a putuje za sluncem po celém světě. Restaurace, bary, maloobchodníci a spotřebitelé - ti všichni slavili den Sauvignon Blanc a sdíleli ho #SauvBlanc na Twitteru a Instagramu. Mezinárodní den Sauvignon Blanc poskytuje velkou příležitost ke zvýšení povědomí o produkci Nového Zélandu, řekl Philip Gregan, generální ředitel New Zealand Winegrowers. Tato oslava vlajkového novozélandského vína navazuje na zahajovací International Sauvignon Blanc Celebration, která se konala v Marlborough v únoru 2016. Sauvignon Blanc představuje přibližně 70% z vína vyváženého z Nového Zélandu , což představuje více než 1,1 miliardy NZD ročně.