Přeskočit na hlavní obsah

Penfolds chce na filipínském trhu prorazit s luxusními cenami

Velikost filipínského trhu

Prezident distribuční společnosti Premiere Wine and Spirits JP Santamarina konstatoval, že na Filipíny se každý rok doveze asi 1,2 milionu devítilitrových kartonů různých vín. Řekl, že výhled konzumace vína je optimistický, protože roste střední třída a současně rostou její znalosti o víně a o životním stylu, který je s pitím vína spojený.
Toto prohlásil na prezentační večeři značky Penfolds, která se na Filipínách hodlá etablovat a kterou společnost distribuuje. 
Santamarina řekl, že vedoucí postavení na trhu mají kalifornská vína, protože jsou na nejnižší cenové úrovni. Poté dodal, že Penfolds je prémiovou značkou s nejnižší cenou 500 PHP (9,4 EUR) za láhev a 25.000 PHP (470 EUR) za ultrapremium láhev.
Uvedení na trh v Makati City se zúčastnil i vinařský ambasador Penfolds Patrick Dowling a velvyslankyně Austrálie Amanda Gorelyj.

Penfolds nedělá jen ročníková  vína

Dowling řekl, že Austrálie je pátým největším vývozcem "world-class" vína na světě a dodal, že na rozdíl od ostatních vín jsou vína Penfolds směsí různých vín pěstovaných v několika regionech. "Máme jedinečný styl ve výrobě vína a máme jasná pravidla pro jeho výrobu. Jiní mají spoustu ročníkových a jednoodrůdových vín. Naše vína jsou multiregionální a víceodrůdová. Vybíráme ty nejlepší hrozny. Nechceme nakupovat, pěstujeme vlastní," řekl.
Vinařství Penfolds s tradicí od roku 1844 je součástí vinařského gigantu Treasury Wine Estates a pěstuje více než 100 odrůd ve více než 60 regionech. Dowling dodal, že Penfolds právě koupilo dalších 500 hektarů výborné zemědělské půdy v Adelaide.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…