Přeskočit na hlavní obsah

Penfolds chce na filipínském trhu prorazit s luxusními cenami

Velikost filipínského trhu

Prezident distribuční společnosti Premiere Wine and Spirits JP Santamarina konstatoval, že na Filipíny se každý rok doveze asi 1,2 milionu devítilitrových kartonů různých vín. Řekl, že výhled konzumace vína je optimistický, protože roste střední třída a současně rostou její znalosti o víně a o životním stylu, který je s pitím vína spojený.
Toto prohlásil na prezentační večeři značky Penfolds, která se na Filipínách hodlá etablovat a kterou společnost distribuuje. 
Santamarina řekl, že vedoucí postavení na trhu mají kalifornská vína, protože jsou na nejnižší cenové úrovni. Poté dodal, že Penfolds je prémiovou značkou s nejnižší cenou 500 PHP (9,4 EUR) za láhev a 25.000 PHP (470 EUR) za ultrapremium láhev.
Uvedení na trh v Makati City se zúčastnil i vinařský ambasador Penfolds Patrick Dowling a velvyslankyně Austrálie Amanda Gorelyj.

Penfolds nedělá jen ročníková  vína

Dowling řekl, že Austrálie je pátým největším vývozcem "world-class" vína na světě a dodal, že na rozdíl od ostatních vín jsou vína Penfolds směsí různých vín pěstovaných v několika regionech. "Máme jedinečný styl ve výrobě vína a máme jasná pravidla pro jeho výrobu. Jiní mají spoustu ročníkových a jednoodrůdových vín. Naše vína jsou multiregionální a víceodrůdová. Vybíráme ty nejlepší hrozny. Nechceme nakupovat, pěstujeme vlastní," řekl.
Vinařství Penfolds s tradicí od roku 1844 je součástí vinařského gigantu Treasury Wine Estates a pěstuje více než 100 odrůd ve více než 60 regionech. Dowling dodal, že Penfolds právě koupilo dalších 500 hektarů výborné zemědělské půdy v Adelaide.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.