Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství Concha y Toro se na novém webu dělí o výsledky svých výzkumů

Prezentace výsledků výzkumů

Centrum pro výzkum a inovace chilského vinařství Concha y Toro představilo nový web, který je vizuální, dynamický a přehledný. Jeho cílem je snadno spojit klíčové hráče vinařského průmyslu a výzkumné pracovníky v Chile a na celém světě.
Sídlo Centra
Kromě inoformací o Centru, jeho týmu a partnertsví s dalšími subjekty prezentuje nový web činnosti prováděné jeho výzkumnými pracovníky a odborníky v chemických a biologických laboratořích a na experimentálních vinicích.

Výzkumy největšího pěstitele

Konkrétně v části R+D+I je strategický plán výzkumu a inovací pro roky 2016-2020, strategické programy a partnerství, které Centrum provádí. V části Innovation jsou představeny cíle Centra včetně nového obchodního modelu založeného na studii o chování spotřebitelů a navrhování nových produktů. V části Extension najdou návštěvníci kalendář akcí, z nichž většina je volně přístupná. Například 25. května pořádá Centrum workshop o vadách vín zjištěných při senzorickém hodnocení.

Vinařství a jeho značky

Vinařství a pěstitelství Concha y Toro je se svými 10.750 hektary vinohradů největším vlastníkem vinohradů na světě. Se svou značkou Frontera letos v únoru sponozorovalo předávání hudebních cen BRIT Awards, kde se během slavnostního večera vypilo čtyři tisíce lahví vína. Propagaci své vlajkové lodi Don Melchor je schopný věnovat samostatné obchodní turné a jeho globálně známým produktem jsou vína značky Casillero del Diablo.
 

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…