Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství Concha y Toro se na novém webu dělí o výsledky svých výzkumů

Prezentace výsledků výzkumů

Centrum pro výzkum a inovace chilského vinařství Concha y Toro představilo nový web, který je vizuální, dynamický a přehledný. Jeho cílem je snadno spojit klíčové hráče vinařského průmyslu a výzkumné pracovníky v Chile a na celém světě.
Sídlo Centra
Kromě inoformací o Centru, jeho týmu a partnertsví s dalšími subjekty prezentuje nový web činnosti prováděné jeho výzkumnými pracovníky a odborníky v chemických a biologických laboratořích a na experimentálních vinicích.

Výzkumy největšího pěstitele

Konkrétně v části R+D+I je strategický plán výzkumu a inovací pro roky 2016-2020, strategické programy a partnerství, které Centrum provádí. V části Innovation jsou představeny cíle Centra včetně nového obchodního modelu založeného na studii o chování spotřebitelů a navrhování nových produktů. V části Extension najdou návštěvníci kalendář akcí, z nichž většina je volně přístupná. Například 25. května pořádá Centrum workshop o vadách vín zjištěných při senzorickém hodnocení.

Vinařství a jeho značky

Vinařství a pěstitelství Concha y Toro je se svými 10.750 hektary vinohradů největším vlastníkem vinohradů na světě. Se svou značkou Frontera letos v únoru sponozorovalo předávání hudebních cen BRIT Awards, kde se během slavnostního večera vypilo čtyři tisíce lahví vína. Propagaci své vlajkové lodi Don Melchor je schopný věnovat samostatné obchodní turné a jeho globálně známým produktem jsou vína značky Casillero del Diablo.
 

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.