Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z dubna 10, 2016

Pokles produkce vín v Porýní-Falcku

Šest milionů hektolitrů vína Vinice nad Moselou Celková produkce vína v Porýní-Falcku byla v roce 2015 téměř 5,9 milionů hektolitrů. Podle Státního statistického úřadu v Bad Ems je to ve srovnání s rokem 2014 pokles o 3,6%. Výroba vína zůstala pod desetiletým průměrem 6,05 milionu hektolitrů.  Největší množství - 2,6 milionu hektolitrů - bylo vyrobeno z hroznů pocházejících z regionu Rheinhessen. Ve srovnání s loňským rokem je to snížení o 3,4%. Z falckých hroznů bylo vyrobeno 2,5 milionu hektolitrů, což je nárůst o 0,7%. Mosela hlásí ztráty Významné ztráty naopak zaznamenali producenti vín z Mosely, kde produkce klesla o 12% na 746.000 hektolitrů. Také ze sklizní vinařských oblastí Nahe (300.000 hektolitrů; pokles o 9,6%) a z Ahr (39.000 hektolitrů; pokles o 9,2%) bylo vylisováno méně vína. Naopak na středním Rýnu došlo k malému růstu produkce o 1,5% na 28.000 hektolitrů.

Drew Barrymore představila další víno pod svou značkou

Drew Barrymore se svým novým Pinot Noir rosé.  Foto: Popsugar Photography / Anna Monette Roberts Drew Barrymore již na trh uvedla dvě vína : Pinot Grigio z Monterey s názvem Barrymore Pinot Grigio by Carmel Road, které stojí 15 USD, a Pinot Grigio Barrymore 2011 Delle Venezie IGT s původem z Veneta, Friuli a Alto Adige v severní Itálii, které se prodávalo za 20 USD. Na začátku dubna na Pebble Beach Food & Wine Festival v Carmelu v Kalifornii uvedla své nové růžové víno vyrobené z hroznů Pinot Noir.  "Líbí se mi snadno pitelná vína. Co se mi nelíbí, je, když jsou snadno popsatelná, protože mají nedostatek složitosti," řekla Barrymore. Víno opět produkoval vinař Kris Kato z Carmel Road a Barrymore společně s ním dohlíží na všechny výrobní postupy od sklizně hroznů až po láhev.

Dokázáno: víno s plastovým korkem vydrží tři roky

Plast je spolehlivý Je to oficiální: Výzkumný ústav vinařský a zahradnický v Geisenheimu potvrdil, že víno uzavřené syntetickým korkem " nomacorc " stejnojmenného výrobce skladované za normální teploty má trvanlivost tři roky. Až dosud byla vědecky prokázaná trvanlivost při použití těchto uzávěrů dva roky. Srovnávací testy lahví uzavřených přírodním korkem, šroubovacím uzávěrem a nomacorcem přinesly významné výsledky. Všechna vína s plastovými uzávěry, ležící nebo stojící při teplotě 15 stupňů Celsia nevykazovala po uplynutí tří let žádné senzorické rozdíly. Vína s nomacorcem vykazovala průměrné hodnoty, zatímco u vín s přírodním korkem výzkumníci zaznamenali výkyvy směrem nahoru i dolů.

Gérard Depardieu obdivoval v Moskvě mladá vína z krymské Massandry

Na obchodní večeři v Moskvě obdivoval herec a vinař Gérard Depardieu produkci krymského vinařství Massandra . Depardieu chválil novou řadu mladých vín sklizně 2015, která byla letos poprvé představena ruským konzumentům. Ochutnal Muškát bílý, Muškát růžový, Saperavi, Muškát pozdní sběr a Aleatico a zdůraznil, že krymská vína se po připojení Krymu k Rusku stala ještě lepšími. Vrcholem večera bylo předání daru, které mu vinařství připravilo: legendární Muškát bílý Červený kámen ročník 1948, rok narození Depardieua. Host byl dojat a slíbil, že brzy vinařství  řízené  přímo Vladimirem Putinem navštíví. Na závěr Janinu Pavlenko, generální ředitelku vinařství, objal a políbil.

Mexické úřady zabavily více než jeden milion litrů tequily

Zaměstnanci mexického ministerstva zdravotnictví provedli kontrolu hygienických podmínek v podniku Embajador Tequila , který se nachází v západní části Mexika ve státě Jalisco. Výsledky testů ukázaly, že alkoholické nápoje byly vyrobeny v podmínkách, které porušují stanovené normy. Úředníci proto zabavili více než jeden milion litrů této tequily. Vláda Mexika jako součást protialkoholní kampaně a prodeje nelegálního alkoholu v současné době zadržuje asi 4,9 milionů litrů nelegálních produktů.

Vinařství Chapel Down úspěšně upsalo další prostředky a postaví pivovar

Akcionáři mu věří Britské vinařství Chapel Down při předchozím úpisu akcií v září 2014 zvýšilo svůj kapitál o 3,95 milionů GBP , které použilo na nákup 132 hektarů vinic.  Při další kampani, kterou spustilo v říjnu 2015 a letos byla uzavřena, získalo pro rozvoj své společnosti Curious Drinks produkující pivo a cidery dalších 1,7 milionů GBP a svůj původní cíl tak překročilo o 71%. Jedna třetina peněz pochází od investorů z Kentu, kde Curious Drinks sídlí. Investorům byly tak jako v předchozím kole nabídnuty slevy na pivo nebo bezplatné prohlídky. Tyto nové prostředky budou použity k výstavbě pivovaru a návštěvnickým atrakcím v Ashfordu. Stavba by měla být zahájena v létě 2016 a plně funkční má být do jara 2017.

Šampaňské mizí ze stupňů vítězů Formule 1

Alkohol pro oslavu vítězů Během posledních patnácti let oslavovali vítězové Formule 1 s Champagne Mumm z koncernu Pernod Ricard. Nicméně loňská sezóna byla jeho poslední a tuto značku nahrazuje  značka Chandon z impéria LVMH.  Přesto se zdá, že v této sezoně budou na stupních vítězů vidět nápoje, které jsou typické pro region, který hostí příslušný závod. 

Krádež lahví vína po 180 dolarech přímo ze skladů producenta!

Zloději ukradli velké množství ročníkových archivních vín Balmoral australského producenta Rosemount Estate z jeho skladů v McLaren Flat. Láhve jsou podobné té, která je na obrázku. Policie vyzývá veřejnost, aby byla na pozoru před podezřelými nabídkami lahví Balmoral, které mohou být nabídnuty firmám k prodeji. Významná část vín - v hodnotě 180 AUD za láhev - byla ukradena ze skladovací haly na Ingoldby Raod v McLaren Flat v období od 23. března do 7. dubna. Vinařství Rosemount Estate je součástí australské vinařské skupiny Treasury Wine Estates, která má s ním a s dalšími osmi už letos velké plány . Informace o krádeži nebo místu současného uskladnění ukradených vín je možné oznámit online .

Trest smrti za domácí pálení alkoholu v indickém státě Bihár

Stát bez alkoholu Ve státě Bihár ve východní Indii vstoupil 1. dubna v platnost úplný zákaz výroby, prodeje a konzumace alkoholických nápojů a jeho domácím producentům hrozí trest smrti. Uvedl to Nitish Kumar , předseda vlády Biháru. "Krátkou výjimku na dobu šesti měsíců získávají maloobchodní prodejny, restaurace a bary s velkými zásobami alkoholu, které se nachází ve velkých městech," řekl. Kumar uvedl, že "pro obyvatele venkovských oblastí je zákaz úplný a bezpodmínečný," aby se zabránilo domácí konzumaci alkoholických nápojů, a pokud někdo bude alkohol pálit sám doma, "bude mu hrozit trest smrti nebo doživotí."

Výzkum to dokázal. Vůně alkoholu je opojná

Pokus s maskami V poslední době vědci zjistili, že alkohol může ovlivnit člověka nejen jeho požitím. Podle studie provedené na Edge Hill University a v březnu zveřejněné dokonce i jen vůně alkoholu může poškodit naše správné chování. Výsledky této studie byly publikovány v časopisu Psychopharmacology. V průběhu počítačem sledovaného výzkumu byli jeho účastníci požádáni, aby jedni nosili masku namočenou v alkoholu a druzí v nealkoholické citrusové šťávě. Dále byli všichni účastníci vyzváni, aby stiskli tlačítko počítače pokaždé, když se na displeji zobrazí písmeno "K" nebo obrázek láhve piva.

V Bulharsku protestují výrobci rakije

V Sofii se sešlo asi sto lidí, převážně z regionu Plovdiv, a požadovalo změnit nedávno přijatý zákon "O výrobě domácí pálenky." Protestující požadují rozšířit dobu k pálení na období od ledna do června a zvýšit možnost celkové produkce malých soukromých palíren na 1000 litrů ročně. Výrobci rakije se také ptali, kde mají vzít 100 000 leva za licence k její produkci. Říkají, že změny zákona "O výrobě domácí pálenky" se dotknou nejméně 10 000 lidí napříč celým Bulharskem. Vlastníci malých palíren neustoupí a chtějí protestovat až do zrušení nedávno přijatých změn.

Novozélandská vína bezcelně do dalších sedmi zemí

Nové bezcelní trhy Todd McClay, ministr zahraničí a obchodu Nového Zélandu, ve čtvrtek 7. dubna na návštěvě v Marlborough oznámil dosažení dohody v rámci Trans-Pacific Partnership (TPP). "Do zemí TPP prodáváme víno v hodnotě téměř miliardy NZD. Spojené státy jsou největším importním cílem pro novozélandská vína a jen na tento trh importujeme téměř za půl miliardy NZD ročně. Nikdy jsme nedosáhli bezcelního přístupu, ale nyní s TPP jsme přesně toho dosáhli - téměř všechna cla jsou eliminována na vstupu," řekl McClay. Tyto dohody povedou podle něj k růstu exportu a nárůstu pracovních míst.

Přicházejí sucha. Němečtí pěstitelé se bez zavlažování neobejdou

Starý projekt pro vodu ve vinohradech V bavorském vinařském Iphofenu se bude znovu diskutovat o vybudování zásobního jezera pro vinohrady. Plány jeho výstavby jsou již připravované od roku 2009, ale ukázaly se jako neproveditelné především kvůli geologickým problémům při budoucí realizaci. S myšlenkou znovu otevřít tento projekt přišly Fränkische Weinbauverband a Bayerischen Landesanstalt für Wein- und Gartenbau. Starosta Iphofenu Josef Mend chce předložit do začátku května nová řešení a konkrétní návrhy. Město by se tak mohlo stát vzorovým projektem pro další vinařské obce v oblasti Steigerwaldu.

Mario Andretti a jeho kalifornské vinařství Andretti Winery

Andretti Winery v Oak Knoll District Mario Gabriele Andretti vyhrál světovou sérii závodů Formule 1 v roce 1978, ve svých osmatřiceti letech. V roce 1994 se se světem automobilových závodů rozloučil a při oslavách, které odchod provázely, se seznámil s vinařským byznysem.  O dva roky později spolu s dlouholetým přítelem Joe Antoninim, bývalým generálním ředitelem společnosti Kmart (která sponzorovala Andrettiho závodní tým) koupili vinařství s jedenadvaceti hektary vinic na severu kalifornské Napa v Oak Knoll District. Vinařství s názvem Andretti Winery obnovili v toskánském duchu a postavili degustační místnosti a penzion.