Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství Chapel Down úspěšně upsalo další prostředky a postaví pivovar

Akcionáři mu věří

Britské vinařství Chapel Down při předchozím úpisu akcií v září 2014 zvýšilo svůj kapitál o 3,95 milionů GBP, které použilo na nákup 132 hektarů vinic. 
Při další kampani, kterou spustilo v říjnu 2015 a letos byla uzavřena, získalo pro rozvoj své společnosti Curious Drinks produkující pivo a cidery dalších 1,7 milionů GBP a svůj původní cíl tak překročilo o 71%. Jedna třetina peněz pochází od investorů z Kentu, kde Curious Drinks sídlí. Investorům byly tak jako v předchozím kole nabídnuty slevy na pivo nebo bezplatné prohlídky.
Tyto nové prostředky budou použity k výstavbě pivovaru a návštěvnickým atrakcím v Ashfordu. Stavba by měla být zahájena v létě 2016 a plně funkční má být do jara 2017.

Úspěšná kampaň a benefity k akciím

Frazer Thompson, generální ředitel Chapel Down a Curious Drinks, řekl: "Úspěch naší kampaně je dalším dokladem toho, jaká revoluce probíhá v britském pivním průmyslu. Zákazníci chtějí výborné pivo a my jsme rádi, že mají rádi pivo Curious stejně jako my. Máme téměř 900 nových akcionářů, o kterých víme, že budou všichni fantastickými velvyslanci naší značky. Od uvedení Curious Drinks jsme byli nadšeni jejich rychlém úspěchem."
Přestože úpis je nyní uzavřen, Curious Drinks až do 30. dubna 2016 přijímá investice nad 25.000 GBP. Jako benefity k akciím nabízí 
  • 25% sleva na nákup Curious piva, cideru, jídla a pití v pivovaru a vína Chapel Down 
  • tři pivní sklenice Spiegelau v limitované sérii pro Lager, IPA a Porter
  • soukromou prohlídku a individuální ochutnávku v pivovaru Curious každý rok pro čtyři lidi
  • jméno investora vyleptané na kvasném tanku
  • exkluzivní prohlídku pivovaru před otevřením pro veřejnost
  • šest lahví limitované edice piva "Curiouser and Curiouser" každý rok
  • šest lahví limitované edice lahví ležáku "Curious Brew" z první výrobní série z nového pivovaru s personifikovanou etiketou a podepsaným týmem a
  • platinovou slevovou kartu s dalšími přednostními právy v Curious pivovaru

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…