Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství Chapel Down úspěšně upsalo další prostředky a postaví pivovar

Akcionáři mu věří

Britské vinařství Chapel Down při předchozím úpisu akcií v září 2014 zvýšilo svůj kapitál o 3,95 milionů GBP, které použilo na nákup 132 hektarů vinic. 
Při další kampani, kterou spustilo v říjnu 2015 a letos byla uzavřena, získalo pro rozvoj své společnosti Curious Drinks produkující pivo a cidery dalších 1,7 milionů GBP a svůj původní cíl tak překročilo o 71%. Jedna třetina peněz pochází od investorů z Kentu, kde Curious Drinks sídlí. Investorům byly tak jako v předchozím kole nabídnuty slevy na pivo nebo bezplatné prohlídky.
Tyto nové prostředky budou použity k výstavbě pivovaru a návštěvnickým atrakcím v Ashfordu. Stavba by měla být zahájena v létě 2016 a plně funkční má být do jara 2017.

Úspěšná kampaň a benefity k akciím

Frazer Thompson, generální ředitel Chapel Down a Curious Drinks, řekl: "Úspěch naší kampaně je dalším dokladem toho, jaká revoluce probíhá v britském pivním průmyslu. Zákazníci chtějí výborné pivo a my jsme rádi, že mají rádi pivo Curious stejně jako my. Máme téměř 900 nových akcionářů, o kterých víme, že budou všichni fantastickými velvyslanci naší značky. Od uvedení Curious Drinks jsme byli nadšeni jejich rychlém úspěchem."
Přestože úpis je nyní uzavřen, Curious Drinks až do 30. dubna 2016 přijímá investice nad 25.000 GBP. Jako benefity k akciím nabízí 
  • 25% sleva na nákup Curious piva, cideru, jídla a pití v pivovaru a vína Chapel Down 
  • tři pivní sklenice Spiegelau v limitované sérii pro Lager, IPA a Porter
  • soukromou prohlídku a individuální ochutnávku v pivovaru Curious každý rok pro čtyři lidi
  • jméno investora vyleptané na kvasném tanku
  • exkluzivní prohlídku pivovaru před otevřením pro veřejnost
  • šest lahví limitované edice piva "Curiouser and Curiouser" každý rok
  • šest lahví limitované edice lahví ležáku "Curious Brew" z první výrobní série z nového pivovaru s personifikovanou etiketou a podepsaným týmem a
  • platinovou slevovou kartu s dalšími přednostními právy v Curious pivovaru

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.