Přeskočit na hlavní obsah

Sarah Jessica Parker: Sauvignon Blanc a Rosé


Herečka, návrhářka a milovnice vína Sarah Jessica Parker ve spolupráci s novozélandským vinařstvím Invivo & Co. produkuje "Invivo X, Sarah Jessica Parker Sauvignon Blanc.“ Na novozélandský trh bylo uvedené v závěru loňského roku a nyní se prodává ve Spojených státech, Austrálii, Japonsku, Velké Británii, Irsku, Hongkongu a Kanadě.

Sarah Jessica Parker, celosvětově známá pro své herectví, parfémy a úspěšné návrhy bot, se před rokem stala akcionářkou nejinovativnějšího novozélandského vinařství. Zakladatelé Invivo a kamarádi Rob Cameron a Tim Lightbourne z vinařství v Te Kauwhata vloni osobně přiletěli do New Yorku, aby kupážovali vůbec první víno Sarah Jessica Parker, která s nimi procházela celý proces. Sarah Jessica Parker řekla: "Spolupráci s Robem a Timem jsem si velmi užila, od našich počátečních rozhovorů o vinařských stylech až po samotný proces zpracování i návrh etiket.“

Během tříhodinového sezení SJP s týmem Invivo vytvořili přesné směsi vína složené ze vzorků ročníku 2019, sklizených v dubnu z pěti vinic v Marlborough, zahrnující Wairau a Awatere Valleys. Sarah Jessica Parker se během celého procesu zúčastňovala praktických cvičení: "Přestože jsem v oblasti vinařství nováčkem, kolegové z Invivo mě velkoryse vyučovali, předváděli a neváhali se mnou sdílet co nejvíce fines ze své práce. Těším se na prodeje Invivo X, Sarah Jessica Parker Sauvignon Blanc v září a jsem velmi šťastná, že jsem dostala příležitost pracovat s Robem a Timem."Spoluzakladatel a vinař Rob Cameron popisoval vznik vůbec prvního vína Sarah Jessica Parker: "Toto je opravdu velmi pitelný Sauvignon Blanc, který se může až sedm let dále vyvíjet. Sarah Jessica miluje ovocnou čistotu Sauvignon Blanc, ale chtěla vyrobit víno evokující chuť grapefruitu, medu, sazenice mučenky a citrusové kůry s vyváženou kyselinkou, není to tedy typický Marlborough Sauvignon."

Jako vášnivě kreativní osoba Sarah Jessica Parker přirozeně spolupracovala jak při vymýšlení názvu vína, tak při navrhování etikety. X a čárka bezprostředně za ní, jsou záměrným a osobním dotykem, odkazujícím na její  e-mailový podpis: "X, SJ." Sarah Jessica také ručně malovala X na původní etiketě a našla šedozelený odstín, který odpovídá přesně odpovídá barvě jedné z jejích oblíbených saténových bot "Hamilton" z její značky SJP Collection.

Na jaře 2020 se ke sbírce vín Sarah Jessica Parker a společnosti Invivo & Co. připojí rosé víno z Provence na jihu Francie. Bude se jednat o ročníkové cuvée 2019 z hroznů sklizených vloni v září.

Partnerství celebrit s vinaři není neznámou ani pro pro Invivo & Co, které již vyrábí úspěšnou značku vína s britským talk showmanem Grahamem Nortonem. V roce 2014 debutoval prodejem 12 000 lahví a dnes celosvětově prodává 3,5 milionu lahví. Invivo & Co doufá též v rostoucí kolekci vín Sarah Jessica Parker, která stejným způsobem odráží její osobní preference a lásku k vínu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.