Přeskočit na hlavní obsah

Sarah Jessica Parker: Sauvignon Blanc a Rosé


Herečka, návrhářka a milovnice vína Sarah Jessica Parker ve spolupráci s novozélandským vinařstvím Invivo & Co. produkuje "Invivo X, Sarah Jessica Parker Sauvignon Blanc.“ Na novozélandský trh bylo uvedené v závěru loňského roku a nyní se prodává ve Spojených státech, Austrálii, Japonsku, Velké Británii, Irsku, Hongkongu a Kanadě.

Sarah Jessica Parker, celosvětově známá pro své herectví, parfémy a úspěšné návrhy bot, se před rokem stala akcionářkou nejinovativnějšího novozélandského vinařství. Zakladatelé Invivo a kamarádi Rob Cameron a Tim Lightbourne z vinařství v Te Kauwhata vloni osobně přiletěli do New Yorku, aby kupážovali vůbec první víno Sarah Jessica Parker, která s nimi procházela celý proces. Sarah Jessica Parker řekla: "Spolupráci s Robem a Timem jsem si velmi užila, od našich počátečních rozhovorů o vinařských stylech až po samotný proces zpracování i návrh etiket.“

Během tříhodinového sezení SJP s týmem Invivo vytvořili přesné směsi vína složené ze vzorků ročníku 2019, sklizených v dubnu z pěti vinic v Marlborough, zahrnující Wairau a Awatere Valleys. Sarah Jessica Parker se během celého procesu zúčastňovala praktických cvičení: "Přestože jsem v oblasti vinařství nováčkem, kolegové z Invivo mě velkoryse vyučovali, předváděli a neváhali se mnou sdílet co nejvíce fines ze své práce. Těším se na prodeje Invivo X, Sarah Jessica Parker Sauvignon Blanc v září a jsem velmi šťastná, že jsem dostala příležitost pracovat s Robem a Timem."Spoluzakladatel a vinař Rob Cameron popisoval vznik vůbec prvního vína Sarah Jessica Parker: "Toto je opravdu velmi pitelný Sauvignon Blanc, který se může až sedm let dále vyvíjet. Sarah Jessica miluje ovocnou čistotu Sauvignon Blanc, ale chtěla vyrobit víno evokující chuť grapefruitu, medu, sazenice mučenky a citrusové kůry s vyváženou kyselinkou, není to tedy typický Marlborough Sauvignon."

Jako vášnivě kreativní osoba Sarah Jessica Parker přirozeně spolupracovala jak při vymýšlení názvu vína, tak při navrhování etikety. X a čárka bezprostředně za ní, jsou záměrným a osobním dotykem, odkazujícím na její  e-mailový podpis: "X, SJ." Sarah Jessica také ručně malovala X na původní etiketě a našla šedozelený odstín, který odpovídá přesně odpovídá barvě jedné z jejích oblíbených saténových bot "Hamilton" z její značky SJP Collection.

Na jaře 2020 se ke sbírce vín Sarah Jessica Parker a společnosti Invivo & Co. připojí rosé víno z Provence na jihu Francie. Bude se jednat o ročníkové cuvée 2019 z hroznů sklizených vloni v září.

Partnerství celebrit s vinaři není neznámou ani pro pro Invivo & Co, které již vyrábí úspěšnou značku vína s britským talk showmanem Grahamem Nortonem. V roce 2014 debutoval prodejem 12 000 lahví a dnes celosvětově prodává 3,5 milionu lahví. Invivo & Co doufá též v rostoucí kolekci vín Sarah Jessica Parker, která stejným způsobem odráží její osobní preference a lásku k vínu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…