Přeskočit na hlavní obsah

Vivino hledá správného člověka pro německou expanzi

Německá expanze

Před dvěma týdny oznámila aplikace Vivino zisk investice 17 milionů GBP pro svou expanzi. Podle svého prohlášení se hodlají zaměřit na největší vinařské světové trhy.
Proto není překvapením, že právě začali hledat Business Developera pro německý trh s rozsáhlými znalostmi německého vinařského průmyslu, zejména pokud jde o e-commerce.

Hlavně vyjednat akční cenové nabídky

Úkolem tohoto developera má být kromě běžné činnosti zejména vyjednávání akčních týdenních nabídek pro německé uživatele Vivina prostřednictvím partnerství s obchodníky s vínem a jeho producenty. 
Kromě jiného také sdělili, že vinařská aplikace má nyní v Německu více než 250.000 uživatelů (2% ze všech uživatelů) a nadále rychle roste. Expanze má pokračovat po úspěchu v Lucembursku, Nizozemsku a domácím Dánsku. Velké plány má aplikace také ve Spojených státech a Velké Británii.
Vivino má své sídlo v dánské Kodani a pobočky v San Francisku, na Ukrajině a v Indii.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…