Přeskočit na hlavní obsah

Špičková laboratorní technika v německém vinařství


Weingut Kuhnle ze Strümpfelbachu vlastní jako jediná ze tří společností v regionu FTIR spektrometr, Fourier-Transform-Infrarotspektrometr, infračervený spektrometr pro kompletní analýzu vín, který téměř okamžitě stanoví důležité základní analytické hodnoty vína, hroznů i moštu. 

Jeden z nejmodernějších analyzátorů v regionu s pěticifernou cenou v eurech má vinařská laboratoř Horsta Klinglera ve Waiblingen-Neustadtu a většina vinařů v regionu je spokojená, že jejich vína analyzoval odborník. Také Fellbacher Weingärtner v oblasti Kappelbergstrasse si dovolují podobně špičkové vybavení. Podle Wengertera ze Strümpfelbachu lze takové zařízení nalézt obvykle pouze ve specializovaných laboratořích státních výzkumných ústavů a v některých velmi velkých družstvech nebo vinařstvích.

"Na základě našich analýz teď můžeme uspokojit všechny žádosti o prověření kvality vín a odeslat je do Weinsbergu," říká Werner Kuhnle. Mezitím syn Daniel umisťuje malý pohárek s Trollingerem pod sací trubku. V jejich laboratoři se jedná o poměrně nenápadné vybavení. Automatická analýza v infračerveném spektroskopu trvá jednu minutu, následuje kontrolní analýza. "Je to dobré," říká Daniel Kuhnle poté, co obě čísla porovná. "Jsou to pouze minimální odchylky."

Výhodná koupě

Werner Kuhnle prozradil, že přístroj koupili za mnohem nižší cenu v aukci celního úřadu. Stejný má i Státní pedagogický a experimentální ústav pro vinařství a ovocnářství ve Weinsbergu. Je samozřejmě fascinující mít do minuty přesné hodnoty už z prvních kapek vín přímo ve vinařství. "Pro takové analýzy byla dříve potřebná místnost plná komplikovaných analytických přístrojů," říká Kuhnle. Kuhnleovi ale nezamýšlejí konkurovat vinařské laboratoři ve Waiblingenu a spektrometr využijí převážně sami nebo pro své přátele. 

Měření FTIR spektrometrem jsou například nesmírně důležitá pro zjišťování hodnoty pH, vypovídající o stabilitě vín. Zjišťuje se také podíl nežádoucích těkavých kyselin, stejně jako podíl kyseliny mléčné nebo vinné a zbytkový cukr ve víně. Pro plná červená vína je důležitý podíl glycerinu, vysoce kvalitního cukerného alkoholu, který zvyšuje jejich viskozitu. Samozřejmě se jedná o přírodní glycerin, nikoli syntetický, proslulý z dávného rakouského vinařského skandálu, který se využívá třeba do nemrznoucích směsí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…