Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři v Burgenlandu mají strach o svou existenci


Burgenlandský hotel Sonnentherme v Lutzmannsburgu, obci s 850 obyvateli, během únorových prázdnin v navštívilo téměř 3 000 hostů a obsazenost některých hotelů byla až 95 procent. "Teď je to zde jako ve sci-fi románu, na ulicích jenom hvízdá vítr," konstatuje Christian Rohrer, starosta a vinař. 

Od poloviny března, kdy se kvůli korona krizi uzavřely termální lázně a hotely, se zastavil nejen cestovní ruch a gastronomie. "Prodej vína se zcela zhroutil, ale naše závazky stále musíme platit. Takhle dlouho vydržet nemůžeme," obává se Rohrer. Vinaři už psali federálním i zemským politikům a zástupcům zemědělské komory.

Andreas Liegenfeld, předseda vinařského sdružení Burgenlandu říká: "V Rakousku máme velké obavy." Přestože podle společnosti Österreich Wein Marketing on-line podnikání "rychle roste," Liegenfeld odhaduje, že pokles prodejů vína v gastronomii nahradí internetové obchody pouhou desetinou. Společnosti, které zásobovaly primárně obchody s potravinami, mají nyní menší ztráty než ty, které se zaměřovaly na export, restaurace a prodej na místě. "Proto nyní někteří na tržbách ztrácejí 80 i 90 procent," říká Liegenfeld.

Výpadek gastronomie a přímých prodejů

Gastronomie a přímé prodeje byly dosud trumfy vinařů z Lutzmannsburgu, říká Kerstin Rohrerová. "Tady ve vesnici jsou hlavně malí vinaři, kteří si cení osobního kontaktu se zákazníky." Rohrerová provozuje se svou rodinou PR agenturu a malé vinařství. Jako pojištěná ale v současné době nemůže počítat s podporou z fondu útrap. Dosud totiž neexistuje žádná podpora pro vinaře zaměstnané jen na částečný úvazek. "Vytvořený fond útrap pomáhá v současnosti pouze podnikatelům na plný úvazek,“ potvrzuje starosta Christian Rohrer.

On a jeho vinařští kolegové požadují "k odkladům plateb a půjčkám zvláštní platby navíc" a zákaz dovozu, aby přežili obtížné období. Nikolaus Berlakovich, prezident zemědělské komory Burgenlandu, popisuje fond útrap jako "první důležitý krok." 

Fond útrap je v první fázi

"Potřebujeme však další podpůrná opatření, jako jsou pružnější předpisy pro dodatečné výdělky i pro pojištěné osoby." Navrhl již odpovídající opatření na federální úrovni. V současné době se pracuje na rozšíření pokynů. Jak vysoká bude podpora, zatím ale nelze odhadnout, říká Berlakovich.

V pondělí byla zahájena první fáze fondu útrap v zemědělství a lesnictví, zřízeném federální vládou. Nyní se začalo s podáváním žádostí o pomoc v nouzi. Druhá fáze podpory ještě je zpracovávána federální vládou. V každém případě by tato druhá fáze měla být spuštěna už příští týden.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania