Přeskočit na hlavní obsah

Gruzínské vinařství se prezentovalo v Paříži

Gruzínské víno a jeho historie v Paříži

V sídle Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) v Paříži se 4. května konala prezentace gruzínských vín, které se účastnilo patnáct gruzínských vinařství včetně Chelti, Schuchmann Wines, Chateau Mukhrani, Kakhetian Traditional Winemaking, Shumi, Kakhetian Wine Cellar, Megvineoba Khareba, Kakhuri, Lukjas, Shalvino, TbilVino, Teliani Valley, Wineman, Maranuli a Vinagora. Akci zorganizovala Národní vinařská agentura a gruzínské velvyslanectví ve Francii.
Kromě ochutnávání vín se gruzínské vinařství představilo také výstavou o historii gruzínské vinné révy ve fotografiích francouzských etnografů Josepha de Bai a Hugo Crafta z let 1897-1903.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.