1. července 2016

Matce českého vinařství Bohemia Sekt klesly tržby, zato Bohemka dvouciferně roste

Pokles šumivých tržeb 

Německé vinařské skupině Henkell & Co. Sektkellerei z Wiesbadenu klesly v roce 2015 tržby na 689 milionů EUR, o 1,2% méně oproti minulému roku, kdy dosáhly 697 milionů EUR. Zejména domácí tržby poklesly o 9,3% - na 284 miliony EUR - ve srovnání s loňskem. Jen růst zahraničního obchodu o 5,5% na 405 milionů EUR do značné míry kompenzoval ztráty.
Centrála Henkell & Co. ve Wiesbadenu

Bohemia Sekt to zachrání

Mateřská společnost Dr. August Oetker upozornila, že situace na mezinárodních trzích se v detailech velmi liší od situace v Německu. Zatímco v Německu podávaly pozitivní impuls zejména prémiové produkty jako Fürst von Metternich, Menger-Krug nebo Champagne Alfred Gratien, česká dcera Bohemia Sekt rostla ve východní Evropě dvouciferným tempem. Ve Spojeném království se o růst postarala značka vín "i heart" a Prosecco Mionetto, které bylo úspěšné také v Německu.

A Henkell zachrání Freixenet

Mimo Evropu rostl dvouciferným tempem především americký trh. Nejnověji se Henkell & Co. objevuje v titulcích se zvěstmi o převzetí španělského producenta Freixenet. Pokud by ho Henkell & Co. koupil, překonal by německou jedničku Rotkäppchen-Mumm a opět by se stal největším producentem sektů v Německu.