Přeskočit na hlavní obsah

Matce českého vinařství Bohemia Sekt klesly tržby, zato Bohemka dvouciferně roste

Pokles šumivých tržeb 

Německé vinařské skupině Henkell & Co. Sektkellerei z Wiesbadenu klesly v roce 2015 tržby na 689 milionů EUR, o 1,2% méně oproti minulému roku, kdy dosáhly 697 milionů EUR. Zejména domácí tržby poklesly o 9,3% - na 284 miliony EUR - ve srovnání s loňskem. Jen růst zahraničního obchodu o 5,5% na 405 milionů EUR do značné míry kompenzoval ztráty.
Centrála Henkell & Co. ve Wiesbadenu

Bohemia Sekt to zachrání

Mateřská společnost Dr. August Oetker upozornila, že situace na mezinárodních trzích se v detailech velmi liší od situace v Německu. Zatímco v Německu podávaly pozitivní impuls zejména prémiové produkty jako Fürst von Metternich, Menger-Krug nebo Champagne Alfred Gratien, česká dcera Bohemia Sekt rostla ve východní Evropě dvouciferným tempem. Ve Spojeném království se o růst postarala značka vín "i heart" a Prosecco Mionetto, které bylo úspěšné také v Německu.

A Henkell zachrání Freixenet

Mimo Evropu rostl dvouciferným tempem především americký trh. Nejnověji se Henkell & Co. objevuje v titulcích se zvěstmi o převzetí španělského producenta Freixenet. Pokud by ho Henkell & Co. koupil, překonal by německou jedničku Rotkäppchen-Mumm a opět by se stal největším producentem sektů v Německu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .