Přeskočit na hlavní obsah

Matce českého vinařství Bohemia Sekt klesly tržby, zato Bohemka dvouciferně roste

Pokles šumivých tržeb 

Německé vinařské skupině Henkell & Co. Sektkellerei z Wiesbadenu klesly v roce 2015 tržby na 689 milionů EUR, o 1,2% méně oproti minulému roku, kdy dosáhly 697 milionů EUR. Zejména domácí tržby poklesly o 9,3% - na 284 miliony EUR - ve srovnání s loňskem. Jen růst zahraničního obchodu o 5,5% na 405 milionů EUR do značné míry kompenzoval ztráty.
Centrála Henkell & Co. ve Wiesbadenu

Bohemia Sekt to zachrání

Mateřská společnost Dr. August Oetker upozornila, že situace na mezinárodních trzích se v detailech velmi liší od situace v Německu. Zatímco v Německu podávaly pozitivní impuls zejména prémiové produkty jako Fürst von Metternich, Menger-Krug nebo Champagne Alfred Gratien, česká dcera Bohemia Sekt rostla ve východní Evropě dvouciferným tempem. Ve Spojeném království se o růst postarala značka vín "i heart" a Prosecco Mionetto, které bylo úspěšné také v Německu.

A Henkell zachrání Freixenet

Mimo Evropu rostl dvouciferným tempem především americký trh. Nejnověji se Henkell & Co. objevuje v titulcích se zvěstmi o převzetí španělského producenta Freixenet. Pokud by ho Henkell & Co. koupil, překonal by německou jedničku Rotkäppchen-Mumm a opět by se stal největším producentem sektů v Německu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…