Přeskočit na hlavní obsah

Lidl kosí prodeje vín v supermarketech i týmy, které za nimi stojí

Prodeje vín oceněných v soutěžích nepomohou všem. Za předchozích 12 měsíců klesly v Tesco prodeje vín o 3,3% na 1,3 miliardy £. Zcela nový tým nákupu vína v Tesco, vedený Jamesem Davisem MW, sníží počet nabízených položek z 900 na 600.
Za tímto drastickým řezem nestojí jen celková ztráta, ale velká konkurence diskontů. Proto dochází k omezení sortimentu, které doprovází vysvětlování, že zákazníci tak široký sortiment nepožadují.
Oproti tomu Lidl rozšiřuje svou nabídku téměř o 60 položek a jeho letní kolekce vín z celého světa se pohybuje v cenovém rozpětí 4,79 až 16,99 £. Oproti loňskému období Lidlu narostly vinařské tržby o 48,6 milionů £ na 205 milionů £, o plných 31%.
Odcházející ředitel britského prodejce Pol Roger Champagne Nick James říká: „Nemyslím, že mají ještě být Lidl nebo Aldi označovány jako diskonty. Vína a potraviny, které nabízejí, kvalitou často předčí nabídku velké supermarketové čtyřky."
Mark Wilson, zástupce australského vinařství De Bortoli Wines, řekl: "Růst diskontů bude pravděpodobně pokračovat, dokud supermarkety neupraví své marže."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný