Přeskočit na hlavní obsah

Alkohol kvůli obezitě s kaloriemi na etiketě. Nebo kde.

Rázné řešení otázky uvádění obsahu kalorií na etiketách vín, piva a lihovin nabídla Wine and Spirit Trade Association. Přestože zpočátku podporovala dobrovolnou iniciativu Smirnoff z britského koncernu Diageo, která se zavazovala uvádět obsah kalorií na etiketách i bez zákonné povinnosti, nyní se od tohoto řešení odvrátila.
Generální ředitel Miles Beale řekl, že spotřebitelé mohou být stejně zmateni, zda se uváděné kalorie vztahují k jednotkám, lahvím nebo ke skleničkám. Dokonalým řešením je proto exaktní on-line graf a WSTA bude proto na svých stránkách uvádět typický obsah kalorií jednotlivých alkoholických nápojů.
"Politici mluví o epidemii obezity jako o výzvě, takže naše odvětví se bude muset s otázkou obsahu kalorií ve svých produktech vypořádat. Ale uvádění kalorických informací na etiketách lahví je řešením problému 21. století metodami 20. století," uzavřel.
Může se stát, že ve 21. století bude k legální konzumaci alkoholu nezbytné nejen překonat určitou věkovou hranici, ale ještě být připojen k webu WSTA.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný