Přeskočit na hlavní obsah

Quinta do Vesuvio Vintage Port 2013

Symington Family Estates právě uvádí na trh dvě limitované edice portského ze vzácného ročníku 2013. Ročníková portská Quinta da Senhora da Ribeira značky Dow's a Quinta do Vesuvio budou dostupná prostřednictvím excelentních obchodníků s vínem a očekává se, že se stanou předmětem zájmu sběratelů.
K dispozici je pouze sedm sudů Quinta da Senhora da Ribeira a třináct sudů Quinta do Vesuvio Vintage ročníku 2013.
"Ribeira Vintage Port je možná nejlepší víno, které tato vinice kdy vyprodukovala," říká mluvčí. "Quinta do Vesuvio trvale produkuje jedny z našich největších vín. A toto portské ročníků 2009, 2010 a 2011 získalo každé 98 bodů od Wine Spectator, vzácných pro jakoukoli vinici kdekoliv na světě." 
Pokud budou současné trendy pokračovat, bude podle Paula Symingtona, předsedy Symington Family Estates, portské v příštích dvou letech v prodejích předhánět sherry. Portské má nejsilnější prodeje v klíčovém období Vánoc, nicméně je podle něj důležité, aby portské domy budovaly této kategorii reputaci nejen mezi obchodníky, ale také mezi spotřebiteli.
Rodinná firma je jedním z předních producentů kvalitního portského se značkami Graham's, Cockburn's, Dow's nebo Warre's, ale také předním majitelem vinic v údolí řeky Douro s 1006 hektary révy vinné ve 27 Quintas.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.