Přeskočit na hlavní obsah

Pijete vermuty, vína, ouzo, whiskey, gin, tequilu, rum nebo vodku? Zřejmě Campari.

Davide Campari-Milano se značkami Aperol, Campari a Cinzano, vinařství Enrico SerafinoSella&MoscaTeruzzi&Puthod, i tyto podniky patří ke Gruppo Campari, italskému výrobci lihovin.
Ředitel Campari Bob Kunze-Concewitz oznámil výsledky za 1. čtvrtletí. Růst o 13,4% v prodejních cenách a nárůst zisku před zdaněním o 72%.
Tržby v Severní i Jižní Americe, podílející se na obchodu skupiny 42%, vzrostly o 19,4% zejména díky nárůstu prodejů Real Kentucky Straight Bourbon Whiskey Wild Turkey. Také Aperol se ve Spojených státech veze na vlně "italských specialit".
Podle mínění vedení Campari způsobuje ruská volatilita dominový efekt v severní, střední a východní Evropě, ale jinde na kontinentu i na Blízkém východě zůstávají prodeje dobré, s růstem o 12,9%.
Asie a Tichomoří jsou pro Campari nejmenším trhem, podílejícím se na obratu pouhými 7%, přesto s růstem tržeb o 15,9%.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný