Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství d'Arenberg způsobilo svou etiketou poprask

d'Arenberg obviněn ze sexismu

Populární jihoasutralské vinařství bylo obviněné ze sexismu kvůli nové etiketě, která ve svém názvu odkazuje na "tři mladé blondýny", ale vinař říká, že je to jen vtipný marketing.
Na trh uvedené červené The Old Bloke & The Three Young Blondes 2011 za 200 AUD poukazuje svým názvem na původ hroznů v cuvée. Shiraz pochází ze starých vinic a tři bílé odrůdy Roussanne, Viognier and Marsanne byly vysázené v devadesátých letech v McLaren Vale.
Jak sám vlastník vinařství Chester Osborn uvádí "Někdo by mohl žertovat, že starý chlap je Chester a tři mladé blondýnky jsou jeho dcery, už pátá generace, který navazuje na tradici d'Arenberg. Každá z těchto charakteristik je zastoupená na etiketě jako vystřižená silueta. Stejně jako samotné víno se i čtyři osobnosti "mísí" dohromady."

Reakce dámské společnosti

Jane Thomson, tato zakladatelka téměř pětisetčlenné skupiny Fabulous Ladies Wine Society po získání informací o novém víně ve středu komentovala: "Prostě si myslím, že je to další případ každodenního sexismu v praxi."
Později doplnila, že ví na co název odkazuje a ze strany vinařství se zdá všechno velmi nevinné, ale musíte to předem vědět. "Musela jsem se sama sebe ptát, co by to znamenalo, kdybychom neznali pozadí."
Chester Osborn a jeho společnost McLaren Vale nejsou novým sporem ani překvapení, protože už museli změnit název svého šumivého vína DADD, neboť bylo podobné Champagne MUMM. Toto šumivé se nyní jmenuje Pollyanna Polly.
Vždy osobitý Osborn reagoval svým obvyklým uvolněným způsobem a prohlašoval, že nikdy nedošlo k úmyslu někoho názvem vína urazit a odkázal i na historii označování dalších vín jeho společnosti.
"Většina našich názvů na etiketách je docela šílená a je v nich nějaký humor. Tento název je stejného druhu."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný