Přeskočit na hlavní obsah

Móda ve vinicích na Novém Zélandu

Fashion in the Vines

Lidé na letošním Marlborough Wine and Food Festival, který se ve vinařství Brancott Estate v Blenheimu na Novém Zélandu konal tuto sobotu, byli lépe oblečení než dříve, říká Samantha Young, organizátorka této události.
Loni poprvé se módní soutěž Fashion in the Vines hodnotila s pomocí Instagramu. Young řekla, že tak chtěli povzbudit víc lidí k účasti v soutěži, která obsahuje kategorie pro nejlépe oblečené mladé, nejlépe oblečené nápadníky a nejlépe oblečený pár.
"The Pink Ladies" z Aucklandu, Angela Stanisich a Lisa Lightfoot

Ceny pro vítěze

Své fotografie z festivalu mohou účastníci soutěže nahrávat s hashtagy #marlwinefest a #fashioninthevines do dvou hodin dnešního dne a následně je vyhodnotí novozélandská módní návrhářka Annah Stretton a novozélandská držitelka titulu Miss Universe Sammie McClung. Ceny pro vítěze jsou volné vstupenky na příští ročník festivalu, vouchery na nákup oblečení nebo masáže.

Loňská vítězka je zpět

Loňská vítězka Louise Collins z Hertfordshire v Anglii byla na festivalu i letos v oblečení, které popsala jako svobodomyslné a bohémské. "Musím korunu získat opět," řekla. Druhou z volných vstupenek, které Collins v loňském roce vyhrála, využila její švagrová Anneka Rae z Wellingtonu, která se soutěže také účastnila. Rae na sobě měla květinové maxi šaty a řekla, že miluje festival, protože na něm lze snadno porovnat různé nabídky jídla a vína.
Nastávající nevěsta Alana Pottinger z Christchurch řekla, že před příjezdem do Marlborough neměla tušení, na jakou akci jede ani o co se jedná. Její snoubenec a jeho přátelé tady nebyli, protože se vydali na bungee jumping, ale Pottinger řekla, že si rozhodně zvolila lepší party.
Kamarádky z Christchurch, Alana Pottinger v černém uprostřed
Kromě tradičního oblečení se objevily některé další poutavé kostýmy.
Sonia Wilson a Gregor Lang z Motueka vzdávají hold Spojenému království

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.