Přeskočit na hlavní obsah

Móda ve vinicích na Novém Zélandu

Fashion in the Vines

Lidé na letošním Marlborough Wine and Food Festival, který se ve vinařství Brancott Estate v Blenheimu na Novém Zélandu konal tuto sobotu, byli lépe oblečení než dříve, říká Samantha Young, organizátorka této události.
Loni poprvé se módní soutěž Fashion in the Vines hodnotila s pomocí Instagramu. Young řekla, že tak chtěli povzbudit víc lidí k účasti v soutěži, která obsahuje kategorie pro nejlépe oblečené mladé, nejlépe oblečené nápadníky a nejlépe oblečený pár.
"The Pink Ladies" z Aucklandu, Angela Stanisich a Lisa Lightfoot

Ceny pro vítěze

Své fotografie z festivalu mohou účastníci soutěže nahrávat s hashtagy #marlwinefest a #fashioninthevines do dvou hodin dnešního dne a následně je vyhodnotí novozélandská módní návrhářka Annah Stretton a novozélandská držitelka titulu Miss Universe Sammie McClung. Ceny pro vítěze jsou volné vstupenky na příští ročník festivalu, vouchery na nákup oblečení nebo masáže.

Loňská vítězka je zpět

Loňská vítězka Louise Collins z Hertfordshire v Anglii byla na festivalu i letos v oblečení, které popsala jako svobodomyslné a bohémské. "Musím korunu získat opět," řekla. Druhou z volných vstupenek, které Collins v loňském roce vyhrála, využila její švagrová Anneka Rae z Wellingtonu, která se soutěže také účastnila. Rae na sobě měla květinové maxi šaty a řekla, že miluje festival, protože na něm lze snadno porovnat různé nabídky jídla a vína.
Nastávající nevěsta Alana Pottinger z Christchurch řekla, že před příjezdem do Marlborough neměla tušení, na jakou akci jede ani o co se jedná. Její snoubenec a jeho přátelé tady nebyli, protože se vydali na bungee jumping, ale Pottinger řekla, že si rozhodně zvolila lepší party.
Kamarádky z Christchurch, Alana Pottinger v černém uprostřed
Kromě tradičního oblečení se objevily některé další poutavé kostýmy.
Sonia Wilson a Gregor Lang z Motueka vzdávají hold Spojenému království

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania