Přeskočit na hlavní obsah

Dvě ze tří pozvání na první rande míří do baru nebo restaurace

První rande 2.0

Agentura TNS Sofres provedla ve Francii, Německu, Spojeném království, Španělsku, Polsku a Finsku mezi 14. a 18. lednem 2016 pro Pernod Ricard průzkum o seznamování a organizaci prvních schůzek párů na námluvách.
  • Dvě třetiny Evropanů domlouvají své první rande v baru nebo restauraci, protože tam hledají příjemnou a přátelskou atmosféru a zároveň i bezpečné prostředí. Další lokality pro první rande jsou parky (18%) a návštěvy doma (10%).
  • Devět z deseti rande sjednaných prostřednictvím online aplikací si domluvili partneři, kteří se minimálně jednou setkali v "reálném životě". Z toho ve Spojeném království jich bylo 91%, ve Francii 89% a 86% v Německu.
  • 30% evropských randilů potvrdilo, že ke sjednání rande se spřízněnou duší využívají online seznamky a aplikace, z toho Španělé 38% a Francouzi 26%. Přitom nejvíc využívá takové aplikace věková skupina 25-34 let.
  • Alkohol je preferovaný nápoj pro téměř polovinu párů na prvním rande sjednaném online. Pořadí všech oblíbených nápojů je: víno (15%) a pivo (14%), šampaňské (5%), koktejly (5%) a ostatní lihoviny jako jsou whisky nebo brandy (2%).

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.