Přeskočit na hlavní obsah

Policie hledá zloděje jedné láhve Château Petrus 1990 za 4300 EUR

Château Petrus zmizelo z restaurace hotelu Mystic Marriott

Policie z Connecticutu pátrá po 25ti letém muži, protože se domnívá, že stojí za spoustou krádeží luxusních vín na americkém severovýchodě.
Policie z Grotonu uvedla, že zachytila jeho tvář na videu a myslí si, že jde o Scotta Delucu z New Yorku. Tento muž následně ukradl v Octagon Restaurant v hotelu Mystic Marriott v Connecticutu láhev Château Petrus 1990 s cenou kolem 4300 EUR. Policie předpokládá, že tato krádež mohla být spáchána po dohodě s manažerem restaurace pod záminkou plánování formální večeře.

"Nejde jen o krádež jedné láhve vína," řekl detektiv poručík John Varone. "Je to krádež určité láhve vína. Je to něco jako krádež uměleckého díla. Pachatel se zaměřuje na konkrétní láhve, najde je a sám je pro předem dohodnuté zákazníky ukradne."

Není to první specialovaná krádež

Muž by měl být spojen s řadou krádeží luxusních vín na Rhode Islandu, v Connecticutu, New Yorku nebo New Jersey. Například v Bloomfieldu odcizil v srpnu v obchodu Gillette Ridge Wines láhev vína Mouton Rothschild 2005 v hodnotě 900 EUR.
Na Delucu už byly vystaveny zatykače v New Yorku a New Jersey a teď i v Connecticutu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…