Přeskočit na hlavní obsah

Italský producent Cavit je s tržbami za minulý rok spokojený

Tržby Cavit téměř 170 mil. EUR

Valná hromada družstva Cavit (Cantina Viticoltori del Trentino) z Trenta vyslovila spokojenost s vývojem v uplynulém fiskálním roce 2014/2015. Tržby se meziročně zvýšily o 5,2% na 166,8 mil. EUR, k nimž 6 mil. EUR přispěl i německý člen Kessler Sekt z Esslingenu am Neckar, nejstarší německý producent sektů. Mnohem důležitější pro společnost je region Trentino, v němž pro jeho 11 vinařství dodává 4500 pěstitelů, jejichž vinohrady zaujímají 60% plochy všech vinic. Většiny příjmů dosahuje Cavit exportem, který se na jeho produkci podílí téměř 80%.

Nové vedení družstva

Dobrý vývoj v loňském roce se také odráží ve vykázaném čistém zisku ve výši 5 mil. EUR, který zvýší odměny pro připojená vinařství. Po třetím prezidentském období Adriana Orsiho zvolila valná hromada jako jeho nástupce Bruna Lutterotiho. Lutteroti byl až dosud prezidentem družstva Cantina Tobolino z Valle dei Laghi, šest let byl v radě Cavit a tři roky viceprezidentem společnosti. Lutteroti oznámil kontinuitu a jeho cílem je pomoci realizovat plný potenciál stávajících jedenácti primárních družstev.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…