Přeskočit na hlavní obsah

Italský producent Cavit je s tržbami za minulý rok spokojený

Tržby Cavit téměř 170 mil. EUR

Valná hromada družstva Cavit (Cantina Viticoltori del Trentino) z Trenta vyslovila spokojenost s vývojem v uplynulém fiskálním roce 2014/2015. Tržby se meziročně zvýšily o 5,2% na 166,8 mil. EUR, k nimž 6 mil. EUR přispěl i německý člen Kessler Sekt z Esslingenu am Neckar, nejstarší německý producent sektů. Mnohem důležitější pro společnost je region Trentino, v němž pro jeho 11 vinařství dodává 4500 pěstitelů, jejichž vinohrady zaujímají 60% plochy všech vinic. Většiny příjmů dosahuje Cavit exportem, který se na jeho produkci podílí téměř 80%.

Nové vedení družstva

Dobrý vývoj v loňském roce se také odráží ve vykázaném čistém zisku ve výši 5 mil. EUR, který zvýší odměny pro připojená vinařství. Po třetím prezidentském období Adriana Orsiho zvolila valná hromada jako jeho nástupce Bruna Lutterotiho. Lutteroti byl až dosud prezidentem družstva Cantina Tobolino z Valle dei Laghi, šest let byl v radě Cavit a tři roky viceprezidentem společnosti. Lutteroti oznámil kontinuitu a jeho cílem je pomoci realizovat plný potenciál stávajících jedenácti primárních družstev.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .