Přeskočit na hlavní obsah

Spotřebitelské preference na ruském trhu s alkoholem zasaženém krizí

Bílé víno nejprodávanějším

Oleg Granovskij, majitel luxusního butiku s alkoholem El Grado, popsal preference Rusů při jejich výběru alkoholu v současné krizi.
"Letos v létě je nejoblíbenějším nápojem ve Voroněži bílé víno. Protože se jeho cena pohybuje kolem 300 rublů za lahev (3,9 EUR). O něco méně se kupuje levný kubánský rum s cenou 1500 rublů za láhev (19,7 EUR) a whisky do 2000 rublů za láhev (26,3 EUR). Whisky se více kupuje jako dárek, ve větším množství se pije hlavně v klubech a barech. Stále více populárnějším je gin."

Jaká bude reakce na další zvýšení cen

Při svém hodnocení samozřejmě nebral v potaz pivo. A předpovídá i očekávaný vliv zvýšení státního limitu minimální ceny koňaku a brandy. Změní preference Voroněžanů?
"Ano, vědí, že zdražování je dnes běžná událost. V případě, že se ceny alkoholu zvýší o 20%, budou obyvatelé Voroněže preferovat levnější nápoje vlastní výroby."
"Takže nejvyšší příčku ve spotřebitelských prefencích může brzy obsadit samohonka," uzavřel.

Na tyto předpovědi má zřejmě reagovat nákladná protialkoholická kampaň státního orgánu Rosalkohol, zodpovědného za regulaci potravinářského průmyslu včetně vinařského, palírenského i pivního. Na tuto kampaň jsou vyčleněny úctyhodné 2 miliardy rublů (26 milionů EUR) a můžeme se proto těšit, že z této kampaně vzejdou takové klenoty, jako populární Adskaja bjeločka Ministerstva zdravotnictví s 5,8 milionů zhlédnutí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .