Přeskočit na hlavní obsah

Starbucks to s vínem myslí vážně. I s pivem

Starbucks spouští večery s vínem

Po zkušebním testování na zhruba 75 místech začíná od září rozšiřování večerního prodeje vína, stejně jako piva, na 2000 místech Spojených států. Tato změna má za čtyři roky přinést dodatečnou 1 miliardu USD.
Proč se do plánu stát se pravděpodobně největším prodejcem vína Starbucks pustil? Podle marketingového průzkumu firmy Mintel z roku 2014 je nejméně 70 procent zákazníků Starbucks také konzumentů vína, což je mnohem vyšší procento než u běžné populace ve Spojených státech. A zájem o prodej vína po skleničkách již od roku 2011 průzkumnící z Gotham Project dávno potvrdili.

Nabídka vín

Vína a piva se podávají speciálně večer a jsou párována s vybranými přílohami, jako tapas, lanýže, sýry nebo slanina.
V současnosti je na výběr z deseti vín, ale jejich nabídka není všude stejná. Zákazníkům jsou k dispozici vína, která mají lokální charakter, takže například ve Washingtonu lze koupit Columbia Crest Cabernet Sauvignon H3, ale Williamsburgu nabízejí Mionetto Prosecco, Santa Cristina Pinot Grigio, novozélandský Villa Maria Sauvignon Blanc, Ferrari Carano Sonoma Chardonnay, Rosatello Moscato, červené cuvée Apothic California, Carmel Road Monterey Pinot Noir, argentinský Alamos Malbec, červené cuvée Justin Paso Robles Justification a The Show California Cabernet Sauvignon.

Nic pro malé hráče

Malé vinaře Starbucks nenabídne, většinu tvoří dobře prodávané značky produkované ve velkých objemech z vinařských skupin jako Jackson Family, Trinchero Family Estates nebo E. & J. Gallo.
Všechna vína se nalévají do skleniček Riedel a podávají se s malou miskou drobného občerstvení. Ceny za skleničku se pochybují v rozpětí od 8 $ do 15 $, ale vína jsou k dispozici i po lahvích.
Záměrem je, aby návštěvníci, kteří se ve Strurbucks stavili přes den na kávu, přišli s přáteli i večer a setkávali se nad sklenkou svého oblíbeného vína nebo piva. Reakce zákazníků z testovacího provozu, který začal v roce 2010 v Seattlu, takové předpoklady potvrzují.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania