Přeskočit na hlavní obsah

Starbucks to s vínem myslí vážně. I s pivem

Starbucks spouští večery s vínem

Po zkušebním testování na zhruba 75 místech začíná od září rozšiřování večerního prodeje vína, stejně jako piva, na 2000 místech Spojených států. Tato změna má za čtyři roky přinést dodatečnou 1 miliardu USD.
Proč se do plánu stát se pravděpodobně největším prodejcem vína Starbucks pustil? Podle marketingového průzkumu firmy Mintel z roku 2014 je nejméně 70 procent zákazníků Starbucks také konzumentů vína, což je mnohem vyšší procento než u běžné populace ve Spojených státech. A zájem o prodej vína po skleničkách již od roku 2011 průzkumnící z Gotham Project dávno potvrdili.

Nabídka vín

Vína a piva se podávají speciálně večer a jsou párována s vybranými přílohami, jako tapas, lanýže, sýry nebo slanina.
V současnosti je na výběr z deseti vín, ale jejich nabídka není všude stejná. Zákazníkům jsou k dispozici vína, která mají lokální charakter, takže například ve Washingtonu lze koupit Columbia Crest Cabernet Sauvignon H3, ale Williamsburgu nabízejí Mionetto Prosecco, Santa Cristina Pinot Grigio, novozélandský Villa Maria Sauvignon Blanc, Ferrari Carano Sonoma Chardonnay, Rosatello Moscato, červené cuvée Apothic California, Carmel Road Monterey Pinot Noir, argentinský Alamos Malbec, červené cuvée Justin Paso Robles Justification a The Show California Cabernet Sauvignon.

Nic pro malé hráče

Malé vinaře Starbucks nenabídne, většinu tvoří dobře prodávané značky produkované ve velkých objemech z vinařských skupin jako Jackson Family, Trinchero Family Estates nebo E. & J. Gallo.
Všechna vína se nalévají do skleniček Riedel a podávají se s malou miskou drobného občerstvení. Ceny za skleničku se pochybují v rozpětí od 8 $ do 15 $, ale vína jsou k dispozici i po lahvích.
Záměrem je, aby návštěvníci, kteří se ve Strurbucks stavili přes den na kávu, přišli s přáteli i večer a setkávali se nad sklenkou svého oblíbeného vína nebo piva. Reakce zákazníků z testovacího provozu, který začal v roce 2010 v Seattlu, takové předpoklady potvrzují.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.