Přeskočit na hlavní obsah

Děti by měly o alkoholu vědět od devíti let

Alkohol a děti

Děti si začínají vytvářet názor na pití alkoholu před dosažením puberty. Rodiče by s nimi měli hovořit o pití co nejdříve.
Většina rodičů zvažuje, kdy se svými dětmi promluvit o nebezpečí nadměrné konzumace alkoholu. V devíti letech, říká zpráva American Academy of Pediatrics.
Lorena Siqueira, profesorka pediatrie na Florida International University a spoluautorka zprávy, říká, že "Alkohol je látka nejčastěji zneužívaná mládeží a dětmi," ale protože je legální pro dospělé, není přísně trestána pro mládež.
Je proto lepší, když rodiče zasáhnout dříve, než se začnou vyvíjet negativní alkoholické návyky, což podle odborníků znamená kolem věku kolem devíti let.

Poučení z chyb

Tato zpráva také konstatuje, že 50% středoškoláků testuje pití alkoholu a 60% z nich pije nadměrně.
Studie doporučuje, aby rodiče využívali každou příležitost, aby se tématu alkoholu se svými dětmi věnovali, například při sledování filmů, v nichž aktéři pijí.
"Pokud řídíte a vidíte řidiče dostat smyk, mluvíte o tom. Vidíte-li takové selhání ve filmu, mluvte o tom se svými dětmi také," říká Lorena Siqueira.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .