Přeskočit na hlavní obsah

Výsledky Rosé Masters 2015

Rosé Masters 2015

V Londýně skončila Rosé Masters, organizovaná the drink business, a jako hodnotitelé v porotě seděli Robin Kinahan MW, Bibendum PLB Group; Hugo Rose MW, Wine Investment Association; Clement Robert, Medlar Restaurant; Patrick Schmitt MW, the drinks business; Demetri Walters MW, Berry Bros. & Rudd; Beverly Tabbron MW, Hallgarten Druitt & Novum Wines; Matthieu Longuère MS, Le Cordon Bleu, London a Mark Savage MW, Savage Selection.
Celkem bylo uděleno 80 medailí, z toho 2 Zlaté, 19 Stříbrných, 58 Bronzových a titul Master si odvezl Angel Rock 2014 z Chateau d’Esclans, Domaines Sacha Lichine.

Master Zlatá Stříbrná Bronzová
Argentina 4
Bulharsko 2
Francie 1 2 12 20
Chile 2
Chorvatsko 2
Itálie 4
Jižní Afrika 1
Libanon 2
Malta 1
Nový Zéland 1
Portugalsko 1 3
Rakousko 1 1
Řecko 1
Spojené králoství 2
Spojené státy 1 1
Španělsko 3 12

1 2 19 58

Vína Střední a Východní Evropy získala 3 bronzové medaile, z toho dvě bulharský producent DiVes Estate Winery a jednu chorvatská Kabola za svůj růžový Teran

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.