Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři se vrací na obrazovky

The Winemakers

Třetí řada reality show "The Winemakers", ve které soutěží začínající vinaři, aby vytvořili svou vlastní značku vína, bude v obnovena.
V show musí 12 soutěžících navzájem vyprodukovat víno a uvést je na trh pod vlastní značkou. Epizody druhé řady jsou věnovány vinaření v údolí Rhôny, ale finální epizoda má být z Kalifornie. Očekává se, že třetí řada bude natáčena v Napa Valley a v Číně.
Virtuální casting má probíhat v Hong Kongu, Číně a ve Velké Británii, aby odrážel "globální charakter vinařského průmyslu," říká producent Kevin Whelan.

Mediální byznys není vinařský byznys

Od vysílání prvního řady reality show už uběhlo pět let, ale Whelan konstatoval, že přerušení bylo užitečnou lekcí. "Produkování reality show o víně pro americkou televizi je velmi obtížné. Museli jsme si uvědomit, že nejsme ve vinařském, ale v mediálním byznysu."
Třetí řada bude natáčena v Hong Kongu, Pekingu, Šanghaji, Guangzhou a ve Spojených státech a tvůrci The Winemakers nyní hledají čínské sponzory a partnery vysílání.

Konkurence plánuje uvedení vlastní reality show s názvem "Best Bottle", ve které mají soupeřit vinaři z různých regionů, pravděpodobně z Oregonu a Kalifornie.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…