Přeskočit na hlavní obsah

V Brazíli se víno sklízí dvakrát ročně

Víno k pití i jídlu

Vale dos Vinhedos
Brazílie se může pochlubit 92 tisíci hektary vinic. Na 10 tisíci hektarech se pěstuje Vitis vinifera, ušlechtilá réva, z níž se vyrábí především víno, ostatní vinice jsou osázené Vitis labrusca, révou liščí, a americkými hybridy, které se používají k výrobě stolních vín, moštu i želé nebo ke konzumaci.
Nejsevernější vinařskou oblastí je Vale do São Francisco, která se nachází mezi 8° a 9° jižní šířky. Jedná se o největší tropické vinice na světě, kde velmi suché klima a dostatek slunečního svitu vtisknou místním ovocitým vínům svěžest a jejich příznivci si je oblíbili pro jejich snadné pití.
Vzhledem k tomu, že v této oblasti není zimní období, probíhají tu každoročně dvě sklizně, čemuž pomáhá vhodné prořezávání a strategicky časované zavlažování. Tato místa jsou současně jediná, kde se zavlažuje uměle. Na jihu, kde se vyrábí většina vín, přichází vláha díky průměrnému ročnímu srážkovému úhrnu 1.700 milimetrů přirozenou cestou.

Jižní vinařské oblasti pro ledová vína

Oblasti, kde se v Brazílii pěstuje a vyrábí skutečně prvotřídní víno, jsou mnohem dál na jih ve státě Paraná. Dalším jižním státem je Santa Catarina s nejlepšími teplotami a nejvyššími nadmořskými výškami. Do této oblasti se zahrnuje i Planalto Catarinense, kde jsou vysázeny jen odrůdy Vitis vinifera. Zde je dokonce možné vyrábět i ledová vína. Brazílie, která má oblasti tak horké, že si může dovolit dvě sklizně, i tak studené, že si může dovolit vyrábět i ledové víno, je proto opravdový unikát.
Nejjižnějším státem je Rio Grande do Sul, sousedící na západě s Argentinou, na východě s Atlantickým oceánem a s Uruguayí na jihu. Pochází odsud 90% brazilské produkce a zahrnuje oblasti Campos de Cima da Serra a Serra Gaúcha v severní části státu, Serra do Sudeste na jihovýchodě a Campanha Gaúcha hraničící s Uruguayí.

Také šumivá vína

Serra Gaúcha je místem s téměř 80% podílem produkce jakostních vín v zemi. Průměrná zimní teplota je zde 30°C a letní 40°C. Půda je čedičová a nadmořská výška se pohybuje od 440 metrů do 750 metrů. Serra Gaúcha se může pochlubit prvním a jediným brazilským chráněným označením původu DO Vale dos Vinhedos. Podle brazilských údajů se v Serra Gaúcha vloni vyprodukovalo téměř 5,3 milionů litrů jakostních vín, stejné množství šumivých vín, téměř 55,5 milionů litrů stolních vín a 29 milionů litrů moštu.
Brazílie je zemi s tradicí rodinných vinic a vinařství. Mnoho vinařských rodin pochází z Itálie a hospodaří na vinicích o rozloze menší než tři hektary. Do Brazílie přišli Italové, kteří zdejší vinařskou tradici založili, po roce 1870, kdy brazilská vláda nabídla pozemky, což přilákalo velké množství přistěhovalců zejména z Trentina a Veneta.
Letos je Brazílie také hostitelskou zemí 39. Mezinárodního kongresu pro révu a víno.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania