Přeskočit na hlavní obsah

App Vivino bude prodávat víno na dvě kliknutí

Nestačí jen vína hodnotit, nutné je i prodávat

Vivino, která tvrdí, že je nejvíce stahovanou vinařskou aplikací na světě, uvedla novou obchodní cestu, jejímž cílem je změnit způsob, jakým vinařství prodávají víno svým zákazníkům.
Vivino Checkout nabízí obchodníkům a producentům přímý způsob, jak prodávat vína prostřednictvím webu a mobilní apliakce Vivino.
Vivino tímto míří na Millenials. Společnost podle vlastního průzkumu zjistila, že každý dvanáctý Millennial se s důvěrou obrací na aplikace, aby jim pomáhaly s nákupy, a že třetina nakupuje prostřednictvím aplikací pravidelně. Co se týká vína, jeden ze šesti Millenials si stáhl v posledním roce vinařskou aplikaci a jeden ze čtyř uvádí, že je pravděpodobné, že si ji nainstaluje v průběhu příštích šesti měsíců.

Nákup na dvě kliknutí

Vivino Checkout má za cíl poskytnout producentům i obchodníkům "efektivní způsob komunikace a prodeje tomuto klíčovému segmentu" tím, že umožní zákazníkům najít a koupit víno "jednoduchým procesem na dva kliky."
Obchodní partneři získají zakázky bez nutnosti platit za reklamu, zatímco uživatelé aplikace pouze jedinkrát zadají své platební a doručovací údaje a pak už mohou okamžitě nákupovat svá oblíbená vína.
Obchodník zaregistrovaný ve Vivino Checkout dostane upozornění na objednávku prostřednictvím e-mailu a objednávka může být dále vyřízena prostřednictvím Merchant Dashboard aplikace Vivino.
Vivino začne s Checkout ve Velké Británii, ale hodlá ho do konce roku rozšířit do Německa a Nizozemska a další trhy plánuje otevřít v roce 2017. 
Nové funkce původně dánská aplikace přináší zřejmě už pod tlakem investorů, kteří až dosud do rozvoje aplikace investovali 25,7 milionů GBP.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.