16. října 2016

App Vivino bude prodávat víno na dvě kliknutí

Nestačí jen vína hodnotit, nutné je i prodávat

Vivino, která tvrdí, že je nejvíce stahovanou vinařskou aplikací na světě, uvedla novou obchodní cestu, jejímž cílem je změnit způsob, jakým vinařství prodávají víno svým zákazníkům.
Vivino Checkout nabízí obchodníkům a producentům přímý způsob, jak prodávat vína prostřednictvím webu a mobilní apliakce Vivino.
Vivino tímto míří na Millenials. Společnost podle vlastního průzkumu zjistila, že každý dvanáctý Millennial se s důvěrou obrací na aplikace, aby jim pomáhaly s nákupy, a že třetina nakupuje prostřednictvím aplikací pravidelně. Co se týká vína, jeden ze šesti Millenials si stáhl v posledním roce vinařskou aplikaci a jeden ze čtyř uvádí, že je pravděpodobné, že si ji nainstaluje v průběhu příštích šesti měsíců.

Nákup na dvě kliknutí

Vivino Checkout má za cíl poskytnout producentům i obchodníkům "efektivní způsob komunikace a prodeje tomuto klíčovému segmentu" tím, že umožní zákazníkům najít a koupit víno "jednoduchým procesem na dva kliky."
Obchodní partneři získají zakázky bez nutnosti platit za reklamu, zatímco uživatelé aplikace pouze jedinkrát zadají své platební a doručovací údaje a pak už mohou okamžitě nákupovat svá oblíbená vína.
Obchodník zaregistrovaný ve Vivino Checkout dostane upozornění na objednávku prostřednictvím e-mailu a objednávka může být dále vyřízena prostřednictvím Merchant Dashboard aplikace Vivino.
Vivino začne s Checkout ve Velké Británii, ale hodlá ho do konce roku rozšířit do Německa a Nizozemska a další trhy plánuje otevřít v roce 2017. 
Nové funkce původně dánská aplikace přináší zřejmě už pod tlakem investorů, kteří až dosud do rozvoje aplikace investovali 25,7 milionů GBP.