5. srpna 2016

Šumivá vína budou brzy pod "korkovým" plastovým uzávěrem

Plastový korek v lahvích šumivých vín

 
Největší producent uzávěrů vín na světe, společnost Nomacorc, představila po rozsáhlém testování sériově produkovaný uzávěr ZEST!, určený pro šumivá vína.
Poté co firma dobyla trh s polymerovými uzávěry určenými pro tichá vína, chce s novým uzávěrem ZEST! uspět i s víny šumivými. 
Nový uzávěr vyloučí vady jako jsou korek v důsledku špatného skladování, případná oxidace nebo separace korkového disku a lámání a droboení korkové kůry.
ZEST! je vyrobený technologií PlantCorc z rostlinných polymerů na bázi cukrové třtiny, kterou vypracoval stejný tým Nomacorcu, který vytvořil Select Bio, první uzávěr pro tichá vína s nulovou uhlíkovou stopou.
Inovativní uzávěr je podle výrobce navržen v souladu s přírodou a lidskými emocemi a je dokonalým estetickým řešením pro enology, čímž řeší hlavní úkol - zachovat chuť, barvu a vůni delikátního šumivého vína.
Řízení množství vzduchu v láhvi umožňuje vinařům software NomaSelector, pomocí kterého mohou zvolit optimální uzávěr na základě zadaných parametrů podle odrůdy, práce s moštem, doby zrání nebo předpokládané doby skladování.