Přeskočit na hlavní obsah

Rodinný obchod: Henkell & Co. Sektkellerei dal nabídku na koupi Freixenet

Připravuje se akvizice Freixenet? 

Španělská média uvádějí, že německá Henkell & Co. Sektkellerei z Wiesbadenu nabídla za koupi Freixenet, španělského výrobce Cavy, 300 milionů EUR.
Podíly na základním kapitálu společnosti Freixenet, kterou roku 1914 založili v San Sadurni d‘Anoia Pedro Ferrer se svou ženou Dolores Sala, drží v současné době jejich tři děti Noguer, Bonet a Hevias. Zatímco dědici rodiny Ferrer-Noguer - Pedro a Maria José Ferrer Sala - chtějí své podíly v rodinném podniku držet, dědici ostatních větví jsou spíše nakloněni k prodeji. Předkupní právo dědiců Noguer celému boji o převzetí 100% rodinného podniku přidává na síle.

Silný německý rodinný koncern

Henkell & Co. Sektkellerei prodal v roce 2014 20,85 milionů 9 litrových kartonů šumivých a tichých vín a lihovin a utržil 700,7 milionů EUR. Jeho dceřiná společnost Bohemia Sekt je v Česku lídrem v prodeji šumivých i tichých vín. Na německém trhu šumivých vín je Henkell & Co. dvojkou za Rotkäppchen-Mumm.
Henkell & Co. Sektkellerei je dceřiná společnost Dr. Oetker Group z Bielefeldu, jejíž aktivity zahrnují vedle nápojů potraviny, dopravu, finance, hotelový průmysl a vydavatelství. Je jednou z největších německých 100% rodinných společností, kterou dnes vlastní čtvrtá generace potomků jejího zakladatele Dr. Augusta Oetkera.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.