Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvek OIV k modernizaci moldavského vinařství

Moldavské vinařství pařížským pohledem

Octavian Calmâc, místopředseda moldavské vlády a ministr hospodářství, se v Paříži setkal s Jean-Marie Aurandem, generálním ředitelem OIV. Hlavním bodem jednání bylo prohloubení možností spolupráce této republiky s OIV.
Jean-Marie Aurand navštívil Moldavsko poprvé v roce 2014, během své návštěvy vzal na vědomí nedávný vývoj moldavského vinařského průmyslu a seznámil se s plány nutné restrukturalizace a modernizace tohoto poněkud zastaralého odvětví.

Kišiněv 2018 po Plovdivu 2017?

Aurand zdůraznil, že je v rámci reforem sektoru důležité rozšířit aktivní účast moldavských odborníků v práci OIV za využití sítě evropských expertů. Z dalších projektů, které byly zmíněny, jsou to pořádání technického setkání pro moldavské odborníky v hlavním městě Kišiněvě a uspořádání Světového kongresu pro révu a víno a Valného shromáždění OIV v roce 2018.
Aurand také navrhl, že by se v sídle OIV mohla uskutečnit prezentace moldavských vín tak jako v roce 2011, kdy se za podpory Lilian Moraru, současného velvyslance Moldavska ve Francii, konala v Paříži velmi zdařilá degustace vín moldavských vinařů.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný