Přeskočit na hlavní obsah

Konzumace vinných hroznů zlepšuje zrak

Hroznový cukr a sítnice

Výzkum University of Miami ukázal, že konzumace hroznů zlepšuje zrak a snižuje s postupujícím věkem riziko jeho ztráty. Hrozny mohou ochránit před chemickým procesem známým jako oxidační stres. Jedná se o napětí v sítnici, které spouští volné radikály díky přítomnosti škodlivých molekul. Sítnice je část oka obsahující buňky reagující na světlo, známé jako fotografický reaktor. Její degenerativní onemocnění by mohlo způsobit slepotu. Vinné hrozny jsou bohaté na antioxidanty, které chrání zdravé buňky před poškozením DNA.
Zvýšené oxidační zatížení je pevně spojeno s onemocněními sítnice a léčbou jiných souvisejících poškození očí. Specialisté rozšířili svoje poznatky makulární degenerace, diagnostiky a léčby sítnice.

Bez hroznového cukru se reakce na světlo horší

Abigail Hackam, profesorka z University of Miami ve Spojených státech, která vedla výzkum, dodává: "Přidáním hroznů do stravy si skutečně sítnice zachovává zdraví bez ohledu na přítomnost oxidačního zatížení, což studie potvrdila."
Během výzkumu byly myši krmeny sušinou z hroznů - v přepočtu na spotřebu člověka třemi porcemi za den, paralelně jiná skupina dostávala stravu se stejnými hladinami cukru standardně odpovídající kontrolní dietě stanovené výzkumem.
Tyto výsledky ukázaly, že všechny funkce byly zachovány ve skupině, která dostala stravu bohatou na hroznový cukr. Myši v této skupině měly zachovanou tloušťku sítnice, množství fotografických reaktorů a množství fotoreaktorové aktivity i navzdory vysokému oxidačnímu stresu. Ve druhé skupině byly sítnice naopak poškozené zřetelnými dírami a jinými zraněními a došlo k výraznému snížení její tloušťky. Reakce na světlo byla až o 40% nižší.

Další výzkumy a účinky antioxidantů

Výzkumy vědců z University of Glasgow zjistily, že účinky antioxidantů by mohly snížit fialové hroznové šťávy. Zejména riziko srdečních onemocnění, rakoviny a Alzheimerovy choroby.
Studie vědců z Washington University informuje, že konzumace hroznů pomáhá bránit i přibývání na váze. Hrozny obsahují resveratrol - přírodní antioxidant, který byl nalezen ve slupkách a jadérkách modré révy vinné, v borůvkách, jahodách, malinách a jablkách - který v těle přemění špatný bílý tuk v dobrý “béžový tuk," který spaluje kalorie. Litr červeného vína obsahuje asi 0,2 až 5,8 mg resveratrolu v závislosti na odrůdě. Bílé víno obsahuje resveratrolu méně, důvodem je zřejmě kratší doba kontaktu mezi slupkou a dužninou hroznu při výrobě vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania