9. března 2016

7. ročník VinCE Budapest Wine Show

Velká prezentace vín v Budapešti

Návštěvníci 7. VinCE Budapest Wine Show, která se konala 3. až 5. března v budapešťském hotelu Corinthia, měli příležitost ochutnat 1000 vín od 182 producentů z celého světa.
Čtvrteční zahájení bylo vyhrazené pro zástupce obchodu a profesionální gastronomie. V následujících dnech byly ochutnávky vín a profesionální prezentace otevřené široké veřejnosti, ale počet vstupenek byl výrazně omezen.
Na přehlídce byli zastoupení téměř všichni hlavní maďarští producenti a prezentoval se také mimořádně velký počet vinařů ze Slovinska, Itálie, Rakouska a Turecka.
Pozornosti se těšila prezentace Champagne Mumm, dnes již bývalého partnera F1, které se zúčastnil hlavní sklepmistr Thomas Lignier. Samostatná master prezentace byla věnována šumivým vínům z Tokaje a španělští producenti prezentovali šumivou Cavu.

Exotické regiony

Svá vína představili poducenti z vinařských oblastí státu Washington. Elisabeth Gabay Master of Wine (MW) a Caroline Gilby MW představily lokální vína z cesty Alexandra Velikého, kromě jiného se ochutnávala vína z Makedonie, Řecka, Izraele, Arménie, Libanonu, Kypru, Turecka a Indie. Nick Adams MW a Adam Pawłowski Master Sommelier ukázali, jak sestavit dokonalý vinný lístek a Anne McHale MW představila jednu z nejvíce vzrušujících francouzských vinařských oblastí, údolí Rhôny.