Přeskočit na hlavní obsah

Čínský komik prodal prvních 15 tisíc lahví vína pod svou privátní značkou během hodiny

Komik prodává víno pod svou privátní značkou

Guo Degang a Sarah Hendersonová
Čínský komik Guo Degang je v Číně velkou celebritou. Jeho televizní pořad každý týden sledují 144 miliony diváků a  na sociální síti Weibo má více než 64 miliony sledujících. Vlastní řetězec komediálních klubů a čínský Forbes ho uvádí mezi 100 nejbohatšími osobnostmi v zemi.
Guo svého vlivu nyní využíje i v obchodu s vínem. Má v plánu importovat 800.000 lahví australského vína pod svou privátní značkou De Yun a předpokládá, že miliony dalších lahví budou brzy následovat.
Zásilku prvních 15.000 lahví skoupili čínští distributoři během jedné hodiny a očekává se, že další láhve z připravených 800.000 se prodají stejným tempem.

Australský partner pro produkci červeného

Jako partnera pro produkci ručně sbíraného Shirazu si Guo vybral Mt Duneed Estate z australské Victorie západně od Geelongu. "Půjde-li vše podle plánu, budeme odebírat hrozny od pěstitelů z celého státu, které samozřejmě musí splňovat jakostní standardy," řekl Matthew Browne z Mt Duneed Estate.
"Myslíme si, že toto konkrétní červené určené pro čínský trh bude Číňaňům moc chutnat," řekl.

Obchod díky politickým dohodám

Odhaduje se, že ve velkoobchodních cenách dosáhne hodnota této transakce 100 ař 200 milionů AUD během prvních tří až šesti měsíců.
Čína je třetím největším trhem pro export australských vín a táhla vzhůru jeho vývoz v roce 2015. I za tímto velkolepým obchodem stojí podle australské poslankyně Sarah Hendersonové uzavření Dohody o čínsko-australském volném obchodu (CHAFTA).

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.