Přeskočit na hlavní obsah

Historie vinařského Porýní

Rheingau

V Rheingau-Hessen, rozprostírající se přibližně na území pravého břehu Rýna mezi městy Wiesbaden a Oberlahnstein se pěstuje víno již po staletí. Kolem roku 1130 dosáhl počet vinic po celém Německu svého vrcholu. Révou bylo osázeno 300.000 hekterů půdy, což je třikrát více než v současnosti.
Porýní, pohled z Niederwalddenkmal u Rüdesheim am Rhein
Rheingau je jedním z třinácti německých vinařských regionů produkujících jakostní vína Qualitateswein a Prädikatswein. Region pojmenovaný podle řeky Rýn se nachází ve státním celku Hesensko, západně od Frankfurtu nad Mohanem. Na severu je ohraničený zvlněným pohořím Taunus, na jihu sousedí s Rheinhessen a na západě a severozápadě Mittelrhein (Střední Porýní).

Dominance Ryzlinku

Ačkoliv Rheingau tvoří pouze 3 % z celkové plochy německých vinic, bylo již historicky zdrojem důležitých inovací v oblasti pěstování vína a není divu, že z této oblasti pochází několik celosvětově známých producentů vín jako je např. Schloss Johannisberg. Rheingau bývá též často nazýváno kolébkou odrůdy Riesling. Je zde 3.125 hektarů vinic, z čehož asi 80 % tvoří právě Riesling, cca 13% je Pinot Noir a dále se zde pěstují další burgundské odrůdy, jako např. Grauburgunder či Spätburgunder.

Podmínky pěstování

Zimy jsou zde mírné díky pohoří Taunus, které chrání oblast ze severu před studenými větry a léta jsou teplá. Geologické podmínky jsou rozmanité, v podloží se nachází především těžký terciární slín, břidlice, křemenec, žula, pískovec a jíl, půdy jsou hluboké, většinou vápenité, od písčité spraše nebo spraše, střední a hluboké fylity, na západě pak i břidlice.
Réva je zde pěstovaná v různých polohách a na rozdílných půdách a dává vínu velmi dobré vlastnosti. To znamená ve vyšších nadmořských výškách na zbytkových půdách stejně jako v dolní části Rýna na podloží sprašovitém a hliněném, kde vznikají vína aromatická, na sopečných podložích potom plná a silná a v kontrastu s půdou skořepinovou, která je ideální pro vína jemná.

Geisenheim

Všechny podstatné výzkumy půdy i odrůd provádí Výzkumný ústav pro sadařství a vinohradnictví v Geisenheimu, který se již od roku 1872 zabývá problematikou pěstování a výroby vína. Tento mezinárodně uznávaný institut vzdělává budoucí vinařskou elitu znalostními i praktickými programy. Jedním z významných přednášejících zde byl i profesor Hermann Müller ze švýcarského kantonu Thurgau, který zde vyučoval botaniku a v roce 1882 vyšlechtil křížením Ryzlinku rýnského a Madlenky královské odrůdu Müller-Thurgau ve Švýcarsku známou pod názvem Riesling x Sylvaner.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný