Přeskočit na hlavní obsah

Světový kongres OIV 2017 by mohl být v Bulharsku

Nabídka hostitelství Světového kongresu OIV 2017

Bulharsko jako první země nabídlo uspořádání Světového kongresu révy a vína v roce 2017. Po setkání to oznámili Desislava Taneva, bulharská ministryně zemědělství a výživy, a Jean-Marie Aurand, ředitel OIV. Během setkání Taneva oficiálně předala dopis s vyjádřením ochoty být organizátorem a hostitelem této akce.
"Jste první zemí, která předložila návrh na papíře. Věříme, že se kongres bude konat právě ve vaší zemi. Bulharsko má velké možnosti a taková akce umožní přesvědčit o tom mnoho lidí," řekl Aurand.

Náročnost organizace kongresu

V roce 2017 se bude konat výroční už 40. světový kongres pro révu a víno a 15. Valné shromáždění OIV. Odehrává se v průběhu osmi dnů a setká se zde více než 1000 zástupců ze všech členských států OIV. Jedná se o fórum, které spojuje mezinárodní vědecké komunity a pracovníky z tohoto odvětví, jako jsou obchodníci a novináři. Členy OІV je 46 suverénních států, z nichž 21 jsou země Evropské unie.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný