Přeskočit na hlavní obsah

Italská policie odhalila falešné Champagne

Falešné Champagne v hledáčku italských úřadů

Italská finanční policie nehledala před několika měsíci během kontroly jedné společnosti v Padově falešné víno, ale během prohlídky je na skladovaných láhvích Moët & Chandon zarazila absence evidenčního čísla.
Tato láhev byla první stopou, která vedla k prozrazení celého systému padělání výroby Champagne. Proto mohli policisté z Guardia di Finanza v loňském prosinci vtrhnout do budovy poblíž města Selvazzano, kde našli 9.200 lahví falešného Moët & Chandon Brut Imperial.

Výnos z padělání

Jejich maloobchodní cena je asi 350 tisíc EUR. Současně našli další etikety, které by vystačily pro víc než 40 tisíc lahví. Potenciální výnos z jejich prodeje by mohl být až 1,9 milionů USD.
"Myslíme, že tyto láhve byly určeny pro trhy v severní Evropě jako, například v Německu," řekl novinářům plukovník Luca Lettere z Guardia di Finanza. Laboratorní testy prokázaly, že víno v lahvích Moët bylo vlastně levné stolní víno z této oblasti a policie se domnívá, že jeho produkce pochází z Veneta, centra Prosecco. Osm lidí bylo zatčeno, někteří z nich už měli záznam v trestním rejstříku.
O zásahu informovala policie v pondělí a vyšetřování stále pokračuje.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .